Przejdź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 3 KWIETNIA 2022 r.

Dzisiaj V Niedziela Wielkiego Postu. Rozpoczynamy w liturgii okres pasyjny, czyli czas rozważania męki i śmierci Chrystusa. Zwyczajowo zasłaniamy krzyże od dziś aż do Wielkiego Piątku.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy na Godzinę świętą o 17:00.

Droga Krzyżowa w piątek
dla  dzieci o godz. 17.00,
dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.30.
Po zakończeniu można oddać cześć Krzyżowi i złożyć ofiarę na dekoracje i kwiaty do Bożego Grobu.

W sobotę zapraszamy na godz. 9:00 chętnych do pomocy przy sprzątaniu kościoła przed świętami.

Za tydzień Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm oraz czytanie Męki Pańskiej. Przed Mszą o godz. 12:00 zgromadzimy się przed dolnym kościołem, gdzie będzie błogosławieństwo palm, a potem procesja z palmami do kościoła.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym są w niedzielę o godz. 17.30.
Po zakończeniu można oddać cześć Krzyżowi i złożyć ofiarę na dekoracje i kwiaty do Bożego Grobu. Osoby chodzące na Mszę o godz. 18.00 zapraszamy wcześniej, aby wysłuchać kazania pasyjnego.

Caritas Diecezji Sosnowieckiej organizuje akcję Paczka dla Ukrainy.

Na dzień dzisiejszy udało nam się przygotować 3 paczki. Szacunkowy koszt jednej paczki zgodnie z proponowaną listą zakupów to 275zł – 300zł

Przy naszym bocznym ołtarzu jest wystawiony kosz na wielkopostną jałmużnę i skarbonka.

Zachęcamy do modlitwy i postu o chlebie i wodzie w intencji powołań zgodnie z prośbą ks. Biskupa. Każdy może wybrać sobie dowolny dzień Wielkiego Postu, który przeżyje o chlebie
i wodzie, modląc się Litanią do św. Józefa w intencji nowych powołań. Lista dla chętnych znajduje się na stoliku przy bocznym ołtarzu.

Przy bocznym ołtarzu jest również wystawiona Księgą Trzeźwości, w której możemy wpisać podjętą przez nas abstynencję.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Bożej i błogosławionej niedzieli!