Przejdź do treści

Paczka dla Ukrainy

Ruszyła akcja PACZKA DLA UKRAINY

Jest to akcja Caritas w Polsce stworzona w odpowiedzi na inwazję Rosji na Ukrainę. Skala kryzysu humanitarnego rośnie z każdą minutą. Brakuje żywności, środków higienicznych, opatrunków. Ideą akcji jest tworzenie gotowej paczki przez polskie rodziny, wspólnoty parafialne, Szkolne Koła Caritas dla rodzin na Ukrainie bądź przekazywane na miejscu uchodźcom z Ukrainy, którzy nie posiadają środków do życia.

Gotowe paczki, o wadze do 18 kg i maksymalnych wymiarach 53x40x30 cm, można dostarczać na salki przy parafii. Proszę o wcześniejszy kontakt telefoniczny 519-512-811

Instrukcja przygotowania akcji Paczka dla Ukrainy  (do pobrania poniżej)

  1. Kartony odbieramy w parafii
  2. Paczkę przygotowujemy z produktami z trzech kategorii:
  • żywność z długim terminem ważności (np. makaron, ryż, konserwy, puszki)
  • produkty dla dzieci (np. kaszki, słoiczki, soki)
  • artykuły chemiczne, kosmetyczne (np. papier toaletowy, chusteczki nawilżone, mydło, pasta do zębów, plastry opatrunkowe).

Proponowana lista produktów podgląd- tutaj

  1. Paczka nie powinna przekraczać wagi 18 kg, powinna być zapakowana do pełna, zamknięta, jednakże nie powinna być zaklejona.
  2. Paczka powinna być oklejona odpowiednim logotypem (do odebrania z kartonem). Można do niej włożyć przygotowany list po ukraińsku (dostępny na parafii), a z drugiej strony napisać kilka zdań po polsku (można dodać kto przygotował paczkę).
  3. Do paczki nie należy wkładać używanych ubrań.
  4. Przygotowana paczka powinna być gotowym zestawem produktów (wypełnionym do pełna i bez potrzeby uzupełnienia), możliwym do przekazania rodzinie na Ukrainie.