Przejdź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 20 MARCA 2022 r

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 20 MARCA 2022 r.

Dzisiaj składamy „dar serca” na spłacenie fotowoltaiki. Bóg zapłać!

25 marca -piątek
uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która jest zarazem Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
Msze Święte w są o godz. 9:00 i 18.00
W tym dniu osoby, które pragną podjąć się zadania modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły złożyć przyrzeczenia duchowej adopcji. Uroczyste przystąpienie do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego odbędzie się podczas Mszy Świętej.
Chętnych do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego zapraszamy do wpisania się na listę do zakrystii. Od soboty trwamy na Modlitwie o Ochronę Życia. Czytaj więcej…

Również w piątek o godz. 18:00 w katedrze będzie sprawowana dziękczynna Eucharystia z okazji 30-lecia erygowania naszej diecezji. Podczas tych wydarzeń będzie kwesta na pomoc Ukrainie. Czytaj więcej…

Zapraszamy na nabożeństwa:
Drogi Krzyżowej w piątek
dla  dzieci o godz. 17.00,
dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.30.
Po zakończeniu można oddać cześć Krzyżowi i złożyć ofiarę na dekoracje i kwiaty do Bożego Grobu.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym są w niedzielę o godz. 17.30.
Po zakończeniu można oddać cześć Krzyżowi i złożyć ofiarę na dekoracje i kwiaty do Bożego Grobu. Osoby chodzące na Mszę o godz. 18.00 zapraszamy wcześniej, aby wysłuchać kazania pasyjnego.

Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w V Niedzielę Wielkiego Postu.

Caritas Diecezji Sosnowieckiej organizuje akcję Paczka dla Ukrainy. Jeśli ktoś chciałby taką paczkę przygotować, to więcej informacji znajdzie na naszej stronie internetowej.

Ruszyła akcja skarbonki Jałmużny Wielkopostnej pod hasłem “Czas miłosierdzia”.  Skarbonki są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła. Zebrane oszczędności przez okres Wielkiego Postu będzie można przynieść do kościoła w Niedzielę Miłosierdzia.

Rekolekcje dla par niesakramentalnych odbędą się w Czeladzi od 1 do 3 kwietnia. Więcej informacji na stronie rodzina.sosnowiec.pl.

Zachęcamy do modlitwy i postu o chlebie i wodzie w intencji powołań zgodnie z prośbą ks. Biskupa. Każdy może wybrać sobie dowolny dzień Wielkiego Postu, który przeżyje o chlebie i wodzie, modląc się Litanią do św. Józefa w intencji nowych powołań. Lista dla chętnych znajduje się na stoliku przy bocznym ołtarzu.

Przy bocznym ołtarzu jest również wystawiona Księgą Trzeźwości, w której możemy wpisać podjętą przez nas abstynencję.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Bożej i błogosławionej niedzieli!