- Dzisiaj Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. O godz. 17.30 ostatnie w tym roku nabożeństwo majowe.
- Dziś zbieramy ofiary do puszek na pomoc po pożarze w parafii pw. NMP Częstochowskiej w Sosnowcu. Za każdą ofiarę i gest solidarności składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
- Jutro 1 czerwca obchodzimy Dzień Dziecka. Pamiętajmy o naszych pociechach.
- Również jutro rozpoczynamy miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe będzie codziennie o godz. 17:30.
- W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze święte o godz. 8:00, 10:00 i procesja oraz po południu o godz. 18:00. Procesja będzie po Mszy o godz. 10:00. Na Mszy o godz. 10:00 dzieci będą przeżywać I rocznicę Komunii świętej.
- Po Mszy świętej sprawowanej o godz. 10:00, wyruszymy ok. godz. 11:00 z Kościoła przy ul. Szymanowskiego 49 w kierunku ul. Braci Mieroszewskich. Przed posesją przy ul. Szymanowskiego nr 35 skręcimy w prawo i ścieżką wejdziemy w osiedlę przy ul. Dmowskiego blok nr 16. Następnie przejdziemy wzdłuż bloków przy ul. Dmowskiego blok nr 16, 14, 10 i przy bloku 12 skręcimy w lewo i zejdziemy w dół obok bloku nr 8, skręcimy w lewo i przejdziemy wzdłuż bloku nr 4 i zejdziemy obok Lidla do ul. Dmowskiego. Skierujemy się w prawo przejdziemy ul. Dmowskiego około 200 metrów i obok bloku 24B skręcimy w prawo w ulicę Wiosny Ludów, przejdziemy obok bloków Dmowskiego 30, 34 i 36. Przejdziemy przez garaże do ul. Niemcewicza i ul. Zabłockiego wejdziemy na teren przy Kościele bocznym wejściem.
Prosimy o przygotowanie ołtarzy przy wyznaczonej trasie:
Ołtarz I – proszę Mieszkańców bloków z ul. Dmowskiego nr 16, 14, 10, 12 i 18;
Ołtarz II – proszę Mieszkańców bloków z ul. Dmowskiego nr 2, 4, 6, 8;
Ołtarz III – proszę Mieszkańców bloków z ul. Dmowskiego nr 40A, 42A, 44A, 46A, 48A, 50A, 52A, 54A, 56A;
Ołtarz IV – proszę Mieszkańców bloków z ul. Niemcewicza, Zabłockiego i Naruszewicza.
- Prosimy o przystrojenie naszych domów, okien, balkonów.
- Zapraszamy na procesję dorosłych, młodzież, dzieci pierwszokomunijne, dzieci przeżywające rocznicę I Komunii świętej i dzieci do sypania kwiatów. Stąd też prośba do dorosłych o kwiaty dla dzieci. Kosz na kwiaty będzie przy wyjściu z kościoła.
- Przez oktawę po Bożym Ciele zapraszamy na procesję eucharystyczną wokół kościoła, która będzie na zakończenie adoracji przed Mszą o 18:00.
- W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
- W I piątek miesiąca spowiedź rano i od godz. 17:00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 15:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja. O 17:00 różaniec. O 17:30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. O 18:00 Msza Święta. Odwiedziny chorych po zgłoszeniu od 15:30.
- W I sobotę o 7:00 Msza dla Żywego Różańca i Czcicieli Niepokalanego Serca Maryi.
- W ramach przygotowywania się do Peregrynacji zapraszamy codziennie na modlitwę różańcowa o godz. 17:00, a o 17:30 na nabożeństwo czerwcowe.
- Przystrójmy nasze domy, mieszkania, okna i balkony na czas peregrynacji. Przy wyjściu z kościoła można nabyć flagi, chorągiewki, emblematy i znaki maryjne.
- W sobotę zapraszam Parafian do pomocy przy sprzątaniu i dekoracji kościoła oraz otoczenia kościoła. Proszę, abyśmy udekorowali całą ulicę K. Szymanowskiego.
- Za tydzień ostatni dzień przed Peregrynacją Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Ks. Paweł Pielka będzie nas przygotowywał i będzie możliwość spowiedzi.
- Kancelaria parafialna w tym tygodniu jest czynna we wtorek i piątek po wieczornej Mszy. Można się też umówić telefonicznie – 519 512 811 lub napisać: kancelaria@duchsosnowiec.pl .
- Wszystkim Solenizantom i Jubilatom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Błogosławionej niedzieli!
Kochani Parafianie!
Z wiarą, nadzieją i radością czekamy na wyjątkowego Gościa – już w dniach 8-9 czerwca naszą wspólnotę nawiedzi Matka Boża w znaku Ikony Jasnogórskiej.
Peregrynacja to czas przeznaczony dla każdego z nas, chwila na osobiste spotkanie i szczery dialog z Maryją. Chcemy przygotować nasz wspólny dom na Jej przybycie tak, jak robimy to dla kogoś najbliższego sercu. Nawet najmniejszy gest ma wielkie znaczenie i jest pięknym wyrazem naszej miłości.
Zapraszamy Was serdecznie do włączenia się w przygotowania w grupach, które zadbają o:
– Piękno naszej świątyni i otoczenia: dekorowanie, układanie kwiatów, sprzątanie.
– Modlitwę i liturgię: prowadzenie modlitw, czytania biblijne, śpiew i oprawę muzyczną.
– Wsparcie bliźnich: pomoc w transporcie osób chorych na Mszę świętą.
– Informację dotyczącą Peregrynacji: zaproszenia, banery, program Uroczystości, komunikowanie się z Parafianami, strona internetowa i media społecznościowe.
Niech wspólna troska i działanie zbliży nas do siebie i do Matki Bożej.
Chętnych zapraszamy do zgłoszenia się do Księdza Proboszcza.
Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej każdego dnia o godz. 17:00
w kościele przed Najświętszym Sakramentem i modlitwy różańcowej w naszych rodzinach o duchowe owoce Peregrynacji.