Przejdź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – VI Niedziela Zwykła, 11 lutego 2024 r.

 1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Naszych chorych i utrudzonych wiekiem zapraszamy na Mszę świętą o godz. 10.00, połączoną z udzieleniem sakramentu chorych. Od dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
 2. W środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msze Święte w naszym kościele będą o godz. 7:00, 9:00, 18:00 i 21:00. Tego dnia obowiązuje wstrzemięźliwość i post (tzw. post ścisły, który oznacza możliwość spożycia w ciągu dnia tylko jednego posiłku do syta, a rano i wieczorem można przyjąć jedynie nieco pokarmu). Prawem wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14. rok życia, prawem zaś o poście są związane wszystkie osoby pełnoletnie, aż do rozpoczęcia sześćdziesiątego roku życia. Także wierni, którzy stołują się w zakładach zbiorowego żywienia, są tego dnia zobowiązani do wypełnienia tej praktyki. W tym dniu będzie zbierana puszka na pomoc dla osób najbardziej potrzebujących na Ukrainie. 
 3. Zapraszamy młodzież, która przygotowuje się do bierzmowania na Drogę Krzyżową w piątek o 18:30, a później na spotkanie w salce katechetycznej.
 4. Od Popielca będzie wystawiona Księgą Trzeźwości, w której będziemy mogli wpisać podjętą przez nas abstynencję.
 5. W czwartek przypada 37. rocznica święceń biskupich ks. bpa Piotra Skuchy. Módlmy się, aby Bóg darzył Go obficie swoim błogosławieństwem i zdrowiem.
 6. Rozpoczynamy odprawianie nabożeństwa Drogi Krzyżowej, która będzie w najbliższy piątek – dla dzieci o godz. 17.00, a dla młodzieży  i dorosłych o godz. 18.30. Po zakończeniu będzie można ucałować Krzyż i złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego. W tym dniu będziemy też przeżywać dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego.
 7. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą w niedzielę o godz. 17.30. Osoby chodzące na Mszę o godz. 18.00 zapraszamy wcześniej, aby wysłuchać kazania pasyjnego.
 8. W przyszłą niedzielę złożymy „dar serca” ponownie na ubezpieczenie kościoła.
 9. W niedzielę 25 lutego będziemy gościć w naszym kościele pana Daniela Cieszyńskiego, który będzie opowiadał o misji w Czadzie. Na specjalnym stoisku, będzie dostępna jego książka, jako cegiełka na rzecz sercańskich misji. Dziękujemy za okazane wsparcie.
 10. Rekolekcje wielkopostne dla związków niesakramentalnych odbędą się w kaplicy Domu „Szilo” w Czeladzi w dniach od 23 do 15 marca 2024 r. Spotkania rekolekcyjne będą zaczynać się o godz. 19.30.
 11. W naszej parafii rekolekcje wielkopostne odbędą się od 17 do 20 marca. 
 12. Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej. Można się też do kancelarii umówić telefonicznie – 519 512 811 lub napisać na adres: kancelaria@duchsosnowiec.pl .
 13. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Błogosławionej niedzieli!