Przejdź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV Niedziela Zwykła, 28 stycznia 2024 r.

 1. Od poniedziałku rozpoczynamy ferie zimowe. Udającym się na ferie życzymy udanego wypoczynku i szczęśliwego powrotu.
 2. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 3. W I czwartek miesiąca Godzina święta po Mszy o godz. 18:00. Adoracja potrwa do 20:00. Adorację poprowadzi Straż Honorowa NSPJ.
 4. W I piątek miesiąca spowiedź rano i od godz. 17:00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 15:00. O 18:00 nabożeństwo do NSPJ i Msza. Odwiedziny chorych na wyraźną prośbę telefoniczną od 15:30.
 5. W piątek, 2 lutego, święto Ofiarowania Pańskiego – w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze o godz. 9:00 i 18:00. Podczas Mszy błogosławieństwo świec. Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego. Szczególną modlitwą otaczamy wszystkie osoby, które żyją konsekracją zakonną. Modlimy się o nowe powołania do życia zakonnego i wspieramy swoimi ofiarami żeńskie zakony klauzurowe.
 6. W piątek po godz. 19:00 będziemy rozbierać szopkę. Zapraszamy do pomocy.
 7. W I sobotę Msza święta i nabożeństwo dla Żywego Różańca o godz. 7:00.
 8. W sobotę na godzinę 9:00 prosimy Panów i Panie do pomocy przy rozbieraniu choinek
  i sprzątaniu.
 9.  W  sobotę przypada wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. Z tej okazji po mszach św. udzielimy błogosławieństwa św. Błażeja, połączonego z prośbą o zachowanie od chorób gardła i języka.
 10. Dobiegła końca tegoroczna kolęda. Serdecznie dziękujemy za chwile wspólnej modlitwy, budujące świadectwo wiary, serdeczne przyjęcie oraz złożone ofiary. Wszystkich, którzy nie mogli przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie, a pragną zaprosić kapłana do swoich domów, prosimy o kontakt z kapłanem w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 11. Kancelaria parafialna w czasie ferii zimowych jest czynna w poniedziałek, wtorek, czwartek
  i piątek bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej. Można się też do kancelarii umówić telefonicznie – 519 512 811 lub napisać na adres: kancelaria@duchsosnowiec.pl .
 12. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Błogosławionej niedzieli!