Przejdź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, 26 listopada

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Światowy Dzień Młodzieży.
 2. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Powołań. Gościmy Przedstawiciela naszego Seminarium Duchownego w Częstochowie. Modlimy się o nowe powołania do kapłaństwa i wspieramy swoimi ofiarami nasze Seminarium. Bóg zapłać!
 3. Dzisiaj na Mszy o godz. 10:00 będziemy się modlić za nasz Chór parafialny, który istnieje od roku 2008. Przez modlitwę chcemy naszym Chórzystom wyrazić wdzięczność za ubogacanie poprzez piękny śpiew sprawowanej w naszym kościele liturgii. Bóg zapłać!!!
 4. W czwartek – święto św. Andrzeja, apostoła. W tym dniu swoje imieniny obchodzi Ksiądz Proboszcz. Za Solenizanta będziemy się modlić na Mszy świętej o godz. 18.00.
 5. Zapraszamy na Krąg biblijny w czwartek po Mszy wieczorowej.
 6. Ksiądz Abp Adrian Galbasa udziela w piątek 1 grudnia dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i innych form pokuty.
 7. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca.
 8. W piątek spowiedź rana przed Mszą i od godz. 17:00. O 15:00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończenie adoracji o godz. 17:45 nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a następnie Msza święta. Odwiedziny chorych od 15:30 po telefonicznym zgłoszeniu.
 9. W sobotę zapraszamy Żywy Różaniec na Mszę świętą i Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca o godz. 7:00.
 10. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i okres Adwentu – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.
 11. Zachęcamy do zaangażowania się w akcję Caritas „Tytka charytatywna”. Zabieramy Tytki do domu  i wypełniamy je żywnością lub artykułami chemicznymi. Następnie wypełnione Tytki przynosimy w czasie Adwentu z powrotem do parafii i rozdajemy najuboższym. Tytki są na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 12. Tydzień temu zostały pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Do niektórych rodzin zostaną dostarczone przez Panie z Żywego Różańca. Pozostałe rodziny od przyszłej niedzieli będą mogły opłatki nabywać w zakrystii. Składane Ofiary  będą przeznaczone na potrzeby Parafii.
 13. Można zamawiać intencje mszalne na rok 2024.
 14. Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej. Można się też do kancelarii umówić telefonicznie – 519 512 811 lub napisać na adres: kancelaria@duchsosnowiec.pl .
 15. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Błogosławionej niedzieli!