Przejdź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXXIII Niedziela Zwykła, 19 listopada 2023 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Ubogich. Jak w latach poprzednich chcemy ponownie podjąć akcję „Tytki Charytatywnej”. Tytki z żywnością i produktami z chemii gospodarczej możemy przynosić do końca adwentu. Zostaną one przekazane potrzebującym w parafii przed świętami Bożego Narodzenia.
 2. Dzisiaj składamy „dar serca” na potrzeby Parafii.
 3. Dzisiaj na Mszy o godz. 8:00 zostały pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Do niektórych rodzin zostaną dostarczone przez Panie z Żywego Różańca. Pozostałe rodziny będą mogły opłatki nabywać w zakrystii, a składane Ofiary  będą przeznaczone na potrzeby Parafii.
 4. W poniedziałek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, patrona naszej diecezji.
 5. W środę wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki i śpiewu kościelnego. Z tej okazji modlimy się w intencjach naszego organisty, pana Antoniego, naszego chóru parafialnego, scholki parafialnej z panią Olgą, prosząc dla nich o Boże błogosławieństwo
  i obfitość Bożych łask w tej posłudze na chwałę Bożą.
 6. W przyszła niedzielę na Mszy o godz. 10:00 będziemy się modlić również za nasz Chór parafialny. Przez modlitwę chcemy naszym Chórzystom wyrazić wdzięczność za ubogacanie poprzez piękny śpiew sprawowanej w naszym kościele liturgii. Bóg zapłać!!!
 7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
 8. W przyszła niedzielę będziemy przeżywać Niedzielę Powołań. Przybędzie do nas przedstawiciel naszego Seminarium Duchownego w Częstochowie. Będziemy się modlić o nowe powołania do kapłaństwa i wesprzemy swoimi ofiarami nasze Seminarium. Bóg zapłać!
 9. Na stoliku przy wyjściu z kościoła są wyłożone Kalendarze na rok 2023. Są to Kalendarze misyjne i Kalendarze Diecezjalne. Dobrowolne ofiary za kalendarze wrzucamy do skarbonki obok.
 10. Można zamawiać intencje mszalne na rok 2024.
 11. Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej. Można się też do kancelarii umówić telefonicznie – 519 512 811 lub napisać na adres: kancelaria@duchsosnowiec.pl .
 12. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Błogosławionej niedzieli!