Przejdź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE  – XXX Niedziela Zwykła, 29 października 2023 r.

 1. W środę 1 listopada będziemy przeżywać Uroczystość Wszystkich Świętych. Zapraszamy na Msze o godz. 8:00, 10:00, 12:00 i 18:00. Zapraszamy na różaniec o godz. 17:00 w intencji Zmarłych wypisanych w Wypominkach.
 2. W czwartek 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. To czas szczególnej modlitwy do Boga, by zmarli mieli udział w Chrystusowym zwycięstwie nad śmiercią. Dotyczy to zwłaszcza tych, którzy po śmierci potrzebują oczyszczenia w miłości, czyli czyśćca, który jest „przedsionkiem nieba”. Msze święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Po Mszy o godz. 9:00 będzie procesja z modlitwą za zmarłych.
 3. W intencji Zmarłych z wypominek będziemy się modlić przez oktawę od 1 do 8 listopada na różańcu o godz. 17:00 z wypominkami i na Mszy Świętej o godz. 18:00.
 4. Przy wyjściu z kościoła są kartki na wypominki. Wypominki przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii.
 5. Przypominamy, że wierni, którzy nabożnie odwiedzą cmentarz i pomodlą się za zamarłych, zyskają odpust dla dusz w czyśćcu cierpiących. Odpust ten w dniach 1-8 listopada jest odpustem zupełnym, a w pozostałe dni roku jest odpustem cząstkowym. Jest to odpust pod zwykłymi warunkami. Odpust zupełny można zyskać dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej, jeden raz na dzień.
 6. Przypominamy, że wierni, którzy odwiedzą kościół lub kaplicę w celu przyjścia z pomocą duszom zmarłych i odmówią tam Ojcze nasz i Wierzę, w Dzień Zaduszny mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: Spowiedź, Komunia św., modlitwa wg intencji Ojca Świętego oraz brak przywiązania do jakiegokolwiek, nawet lekkiego grzechu. Odpust ten można zyskać od południa dnia poprzedniego, aż do północy z 2 na 3 listopada. W intencji Ojca Świętego można odmówić Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo lub jakąkolwiek inną modlitwą. Jeśli brak wymaganych warunków, wówczas odpust ten będzie cząstkowy. Ponieważ nie jesteśmy pewni posiadania odpowiednich dyspozycji, dlatego można więcej razy wypełniać warunki zyskania odpustu zupełnego.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 8. W czwartek po Mszy Oktawalnej o godz. 18:00 Godzina Święta i adoracja do 20:00.
 9. W piątek spowiedź rano przed Mszą i od godz. 17:00. O 15:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 17:00 różaniec z wypominkami, nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Msza święta o godz. 18:00. Dzieci i dorosłych zachęcamy do praktykowania 9 pierwszych piątków miesiąca. Odwiedziny chorych od 15:30 po telefonicznym zgłoszeniu.
 10. W sobotę zapraszamy Żywy Różaniec i chętnych na Mszę i nabożeństwo o 7:00.
 11. Można zamawiać intencje mszalne na rok 2024.
 12. Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej. Można się też do kancelarii umówić telefonicznie – 519 512 811 lub napisać na adres: kancelaria@duchsosnowiec.pl .
 13. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Błogosławionej niedzieli!