Przejdź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE  – XXVIII Niedziela Zwykła, 15 października 2023 r.

 1. Dzisiaj XXVIII Niedziela Zwykła. Obchodzimy 23 Dzień Papieski pod hasłem „Św. Jan Paweł II – Cywilizacja życia”. Modlitwą i ofiarami do puszek możemy wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.
 2. Dzisiaj składamy „dar serca” na potrzeby Parafii.
 3. Jutro 16 października obchodzimy 45 rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Zapraszamy w tym dniu na godzinę 19.00 na Plac Papieski, by wspólnie odmówić różaniec.
 4. Zapraszamy codziennie na różaniec o godz. 17:00 dzieci, młodzież i dorosłych. Prosimy, aby różaniec dzieci prowadziły we wtorki i czwartki, młodzież w poniedziałki i piątki, Żywy Różaniec we środy, soboty i niedziele. Za pobożne odmówienie części różańca w kościele lub w domu, połączone z rozważaniem tajemnic, można uzyskać odpust zupełny. W środę nabożeństwo różańcowe będzie połączone z nowenną do MB Nieustającej Pomocy.
 5. Chętnych do wspólnego czytania i rozważania Pisma Świętego zapraszamy na spotkanie Kręgu biblijnego we wtorek po Mszy wieczorowej.
 6. W środę nowenna do NMP Nieustającej Pomocy połączona będzie
  z modlitwą różańcową o godz. 17:00 i Msza w intencji Żyjących. Intencje można składać do koszyczka przed Różańcem i Mszą.
 7. W środę święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia. W naszych modlitwach pamiętajmy o  lekarzach, pielęgniarkach, salowych, położnych. Za Służbę Zdrowia będziemy się modlić na Mszy o 18:00.
 8. Niedziela 22 października 2023 r. będzie obchodzona jako Światowy Dzień Misyjny pod hasłem: „Misje sercem Kościoła”. Wszystkie ofiary złożone na tacę są przeznaczone na cele misyjne.
 9. Zapraszamy młodzież przez cały rok na Mszę o 10:00, a dzieci o 12:00.
 10. Można zamawiać intencje mszalne na rok 2024.
 11. Rozpoczynamy przyjmowanie wypominków. Kartki na wypominki możemy zabrać sobie ze stolika przy wyjściu z kościoła. Wypominki przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii.
 12. Chór zaprasza na próby w każdy czwartek po wieczornej Mszy w salce.
 13. Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej. Można się też do kancelarii umówić telefonicznie – 519 512 811 lub napisać na adres: kancelaria@duchsosnowiec.pl .
 14. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę i konto parafialne. Bóg zapłać!
 15. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
 16. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i obfitości Bożych łask na cały tydzień. Szczęść Boże!