Przejdź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE  – XXVI Niedziela Zwykła, 1 października 2023 r.

 1. Dzisiaj XXVI Niedziela Zwykła. Po Mszy jest zbiórka do puszek na działalność Caritas Diecezji Sosnowieckiej.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy różaniec na który zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Prosimy, aby różaniec dzieci prowadziły we wtorki i czwartki, młodzież w poniedziałki i piątki, Żywy Różaniec we środy, soboty i niedziele. Różaniec będzie codziennie o godz. 17:00.Wierni, którzy odmawiają różaniec w kościele, w domu lub w pobożnym stowarzyszeniu, mogą zyskać odpust zupełny. Należy jednak pięć dziesiątek odmówić w sposób ciągły i z modlitwą połączyć pobożne rozważanie tajemnic.
 3. Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 12:00 będzie błogosławieństwo różańców dla dzieci klas III. Po Mszy spotkanie z rodzicami dzieci rocznicowych.
 4. W przyszła niedzielę po Mszy o 10:00 zapraszamy młodzież klas VI i VII na spotkanie organizacyjne przed bierzmowaniem.
 5. Zapraszamy młodzież przez cały rok na Mszę o godz. 10:00, a dzieci o 12:00.
 6. Od jutra będzie można zamawiać intencje mszalne na rok 2024.
 7. We wtorek przypada na naszą Parafię dzień modlitwy o powołania w Sztafecie Modlitwy o Powołania. Zapraszamy na wspólną modlitwę o powołania o godz. 16:00. Najpierw adoracja, następnie o 17:00 Różaniec i o 18:00 będzie druga intencja o powołania. Zachęcamy w tym dniu do postu i modlitwy o powołania.
 8. W środę nowenna do NMP Nieustającej Pomocy połączona będzie z modlitwą różańcową o godz. 17:00.
 9. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 10. W I czwartek miesiąca Godzina święta będzie po Mszy wieczorowej. Adorację poprowadzi Straż Honorowa NSPJ. Zakończenie o godz. 20:00.
 11. W I piątek miesiąca spowiedź rano i od godz. 17:00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 15:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i wspólna adoracja do 17:00. Następnie nabożeństwo różańcowe i Msza o godz. 18:00. Odwiedziny chorych po telefonicznym zgłoszeniu od 15:30.
 12. W I sobotę przypada wspomnienie NMP Królowej Różańca Świętego. Żywy Różaniec, ich rodziny i wszystkich modlących się na różańcu zapraszamy na Mszę świętą o godz. 9:00 i na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.  Po Mszy spotkanie Członkiń i Członków Żywego Różańca na salce.
 13. W sobotę przypada kolejna rocznica śmierci ks. bpa Adama Śmigielskiego. Pamiętajmy w modlitwach o naszym pierwszym pasterzu.
 14. Chór zaprasza na próby w każdy czwartek po wieczornej Mszy w salce katechetycznej.
 15. Prosimy Rodziców, aby zadbali o uczęszczanie dzieci i młodzieży na religię.
 16. Zapraszamy na festiwal promujący Nową Kulturę, która zgodnie z myślą ks. Franciszka Blachnickiego polega na rozwijaniu wartości osoby i wspólnoty. Szczegóły wydarzeń Festiwalu Nowej Kultury na plakatach.
 17. Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej. Można się też do kancelarii umówić telefonicznie – 519 512 811 lub napisać na adres: kancelaria@duchsosnowiec.pl .
 18. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
 19. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę i konto parafialne. Bóg zapłać!
 20. Wszystkim życzymy spokojnej niedzieli i obfitości Bożych łask na cały tydzień. Szczęść Boże!