Przejdź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXV Niedziela Zwykła, 24 września 2023 r.

 1. Dzisiaj XXV Niedziela Zwykła. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Dzień Migranta i Uchodźcy.
 2. Składam serdeczne podziękowanie za „dar serca” na potrzeby Parafii. Złożono 1930 zł. Bóg zapłać!
 3. W piątek święto świętych archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
 4. Zespół Iskra Bożego Miłosierdzia działający przy Sanktuarium Najświętszego Imienia Jezus w Łodzi, zwraca się z prośbą o włączanie się w następującą inicjatywę modlitewną. Co roku 28 września, o godz.15.00 w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny, zapraszamy do modlitwy, by stanąć na ulicy, na więziennym dziedzińcu, przed swoim domem, biurem, fabryką, szkołą, kościołem, połączyć się z Jezusem konającym na krzyżu, a następnie odmówić wraz z nami Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 5. Wszystkich pielgrzymów grupy IV Pieszej Pielgrzymki Zagłębiowskiej na Jasną Górę zapraszamy na spotkanie w sobotę 30 września do parafii św. Joachima. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00, a po niej spotkanie na salkach parafialnych.
 6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy różaniec na który zapraszamy dzieci, młodzież  i dorosłych. Prosimy, aby różaniec dzieci prowadziły we wtorki i czwartki, młodzież w poniedziałki i piątki, Żywy Różaniec we środy, soboty i niedziele. Różaniec będzie codziennie o godz. 17:00.Wierni, którzy odmawiają różaniec w kościele, w domu lub w pobożnym stowarzyszeniu, mogą zyskać odpust zupełny. Należy jednak pięć dziesiątek odmówić w sposób ciągły i z modlitwą połączyć pobożne rozważanie tajemnic.
 7. W przyszła niedzielę na Mszy świętej o godz. 12:00 będzie błogosławieństwo różańców dla dzieci klas III.
 8. W niedzielę 1-go października odbędzie się zbiórka do puszek na działalność Caritas Diecezji Sosnowieckiej.
 9. Dziękuję Parafianom za udział w Marszu dla Życia i Rodziny, który odbył się pod hasłem „Mama i tata – najlepsi wychowawcy świata!” w ubiegłą niedzielę. Tak niewiele potrzeba, aby opowiedzieć się za życiem. „Bóg zapłać!”
 10. Zapraszamy młodzież przez cały rok na Mszę o godz. 10:00, a wszystkie dzieci na Mszę o godz. 12:00.
 11. Od 2 października będzie można zamawiać intencje mszalne na rok 2024.
 12. Chór ma próby w każdy czwartek po wieczornej Mszy w salce katechetycznej. Zapraszamy!
 13. Prosimy Rodziców, aby zadbali o uczęszczanie dzieci i młodzieży na lekcje religii.
 14. Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej. Można się też do kancelarii umówić telefonicznie – 519 512 811 lub napisać na adres: kancelaria@duchsosnowiec.pl .
 15. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę i konto parafialne. Bóg zapłać!
 16. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
 17. Wszystkim życzymy spokojnej niedzieli i obfitości Bożych łask na cały tydzień. Szczęść Boże!