Przejdź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXII Niedziela Zwykła, 3 września 2023 r.

 1. Dzisiaj XXII Niedziela Zwykła. Dziś też modlimy się w intencji ks. bpa Grzegorza Kaszaka z okazji Jego imienin.
 2. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca – Godzina święta o 17:00. Adorację poprowadzi Straż Honorowa NSPJ.
 3. W piątek, 8 września, święto Narodzenia NMP. W tym dniu odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Apostolatu „Margaretka” w sanktuarium NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. Uroczysta Msza Święta o godz. 18:00. 
 4. Pielgrzymka Diecezji Sosnowieckiej do Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się w sobotę 9 września. Początek o godz. 9:00. Przyjazd we własnych zakresie. Jest możliwość udania się też autokarem. Osoby chętne są proszone o zgłoszenie się do ks. Proboszcza.
 5. W przyszła niedzielę odbędzie się beatyfikacja Rodziny Ulmów w Markowej. Chcemy się do niej przygotować poprzez codzienną modlitwę. Zapraszamy więc codziennie na Różaniec o godz. 17:30 i Mszę Święta o godz. 18:00.
 6. W przyszłą niedzielę na Mszę o godz. 10:00 zapraszamy młodzież na rozpoczęcie roku szkolnego. Na Mszę o godz. 12.00 zapraszamy dzieci na rozpoczęcie roku szkolnego. Po mszy świętej poświęcimy tornistry.
 7. Spotkanie organizacyjne dla dzieci komunijnych i rodziców będzie w niedzielę 17 września po Mszy o godz. 12:00.
 8. Prosimy Rodziców, aby zadbali o uczęszczanie dzieci i młodzieży na lekcje religii.
 9. W niedzielę 17 września odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Mama i tata – najlepsi wychowawcy świata!” Marsz rozpocznie się o godz. 15.00 przed sosnowiecką Katedrą, przejdzie do parafii św. Rafała Kalinowskiego na Starym Sosnowcu i zakończy się festynem rodzinnym.
 10. Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej. Można się też do kancelarii umówić telefonicznie – 519 512 811 lub napisać na adres: kancelaria@duchsosnowiec.pl .
 11. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę i konto parafialne. Bóg zapłać!
 12. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
 13. Wszystkim życzymy spokojnej niedzieli i obfitości Bożych łask na cały tydzień. Szczęść Boże!