Przejdź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XX Niedziela Zwykła, 20 sierpnia 2023 r.

 1. Dzisiaj XX Niedziela Zwykła. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do puszki na pomoc poszkodowanym w powodzi w Słowenii.
 2. Zapraszamy do udziału w Pielgrzymce Zagłębiowskiej 23-25 sierpnia. Spotkanie przed pielgrzymką dzisiaj o godz. 18.30 w Kościele św. Joachima. Zapisy w naszej parafii lub bezpośrednio u ks. Rafała Pietruszki ( tel. 664199345, delegat.sosnowiec@gmail.com )
 3. W środę 23 sierpnia z Będzina wyruszy Zagłębiowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Polecajmy w naszych modlitwach wszystkich pielgrzymów, z zwłaszcza tych, którzy będą reprezentować naszą parafię.
 4. W sobotę uroczystość NMP Częstochowskiej. Tego dnia Msze święte w naszym kościele o 9:00
  i 18:00.
 5. Bardzo serdecznie dziękuję Panom za koszenie trawy wokół kościoła i zrobione porządki. Dziękuję ministrantom razem z ks. Jakubem za czyszczenie kostki wokół kościoła z mchu
  i chwastów. Bóg zapłać!
 6. Zachęcamy do podejmowania abstynencji w sierpniu w intencji osób uzależnionych i w duchu wynagrodzenia za grzechy pijaństwa. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest św. Maksymilian Maria Kolbe. Swoją abstynencję można  wpisać do Księgi trzeźwościowej wystawionej przy bocznym ołtarzu na stoliku.
 7. Przez całe wakacje w tygodniu jest tylko Msza święta o godz. 18:00 – wyjątek I piątek i sobota miesiąca. W niedzielę Msze św. bez zmiany o godz. 8:00, 10:00, 12:00 i 18:00. Możliwość spowiedzi 20 minut przed każdą Mszą św. Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna bezpośrednia po Mszy w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek. Można się też do kancelarii umówić telefonicznie.
 8. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę i konto parafialne. Bóg zapłać!
 9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
 10. Wszystkim życzymy spokojnej niedzieli, a tym, którzy udają się na urlopy – dobrego i miłego wypoczynku.