Przejdź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XIX Niedziela Zwykła, 13 sierpnia 2023 r.

 1. Dzisiaj XIX Niedziela Zwykła. Zapraszamy o godz. 18:00 na kolejne Nabożeństwo Fatimskie.
 2. We wtorek, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Święte o godz. 8:00, 10:00. 12:00 i 18:00. Ta Uroczystość należy do najstarszych świąt maryjnych w Kościele katolickim. W polskiej tradycji nazywana jest także świętem Matki Bożej Zielnej. Z tą Uroczystością jest związany obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, zbóż. Obrzęd błogosławieństwa odbędzie się na zakończenie każdej Mszy Świętej.
 3. 15 sierpnia jest także rocznicą Cudu nad Wisłą, czyli zwycięstwa Wojska Polskiego nad Sowietami  w 1920 r. w bitwie warszawskiej i ocalenia Europy od zalewu bolszewizmu. Zapraszamy na Mszę za Ojczyznę o godz. 10:00.
 4. W tym roku w Polsce, dzień 15 sierpnia będziemy także obchodzić jako Dzień Ogólnopolskiej Solidarności ze Słowenią, w związku z dramatyczną sytuacją wywołaną skutkami powodzi w tym kraju. Po każdej mszy świętej będzie przeprowadzona zbiórka do puszek dla poszkodowanych skutkami powodzi w Słowenii.
 5. Siostry Karmelitanki zapraszają do udziału w uroczystościach związanych
  z peregrynacją relikwii św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Peregrynacja będzie miała miejsce w dniach 14-15 sierpnia w klasztorze sióstr karmelitanek Dzieciątka Jezus w Sosnowcu.
 6. W środę zapraszamy na Mszę świętą miesięczna w intencji Żyjących. Intencje można składać do koszyczka przed Mszą.
 7. Trwa miesiąc sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. Ze wszystkich stron Polski i Europy rzesze pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest św. Maksymilian Maria Kolbe. Swoją abstynencję można  wpisać do Księgi trzeźwościowej wystawionej przy bocznym ołtarzu na stoliku.
 8. Wspólnota Żywego Różańca ofiarowała obrus na ołtarz. Bóg zapłać!
 9.  Zapraszamy do udziału w Pielgrzymce Zagłębiowskiej 23-25 sierpnia. Spotkanie przed pielgrzymką 20 sierpnia 2023 o godz. 18.30 w Kościele św. Joachima. Koszt: 110 zł ( koszty pielgrzymki + transport każdego dnia + ciepły posiłek w pierwszym i drugim dniu + słodki poczęstunek + woda mineralna). Zapisy w naszej parafii lub bezpośrednio u ks. Pawła Pietruszki ( tel. 664199345, delegat.sosnowiec@gmail.com )
 10. Przez całe wakacje w tygodniu jest tylko Msza święta o godz. 18:00 – wyjątek I piątek i sobota miesiąca. W niedzielę Msze św. bez zmiany o godz. 8:00, 10:00, 12:00 i 18:00. Możliwość spowiedzi 20 minut przed każdą Mszą św. Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna bezpośrednia po Mszy w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek. Można się też do kancelarii umówić telefonicznie.
 11. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę i konto parafialne. Bóg zapłać!
 12. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
 13. Wszystkim życzymy spokojnej niedzieli, a tym, którzy udają się na urlopy – dobrego i miłego wypoczynku.