Przejdź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Przemienienie Pańskie, 6 sierpnia 2023 r.

 1. Dzisiaj obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego.
 2. Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. Ze wszystkich stron Polski i Europy rzesze pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też
  w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest św. Maksymilian Maria Kolbe. Swoją abstynencję można  wpisać do Księgi trzeźwościowej wystawionej przy bocznym ołtarzu na stoliku.
 3. We wtorek przeżywać będziemy święto rocznicy poświecenia Bazyliki Katedralnej w Sosnowcu.
 4. W przyszłą niedzielę o godz. 18:00 kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Najpierw będzie Msza święta, następnie modlitwa różańcowa i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Intencje można składać do koszyczka przed Mszą świętą.
 5. Wspólnota Żywego Różańca ofiarowała obrus na ołtarz. Bóg zapłać!
 6.  Zapraszamy do udziału w Pielgrzymce Zagłębiowskiej 23-25 sierpnia. Spotkanie przed pielgrzymką 20 sierpnia 2023 o godz. 18.30 w Kościele św. Joachima. Koszt: 110 zł ( koszty pielgrzymki + transport każdego dnia + ciepły posiłek w pierwszym i drugim dniu + słodki poczęstunek + woda mineralna). Zapisy w naszej parafii lub bezpośrednio u ks. Pawła Pietruszki ( tel. 664199345, delegat.sosnowiec@gmail.com )
 7. Przez całe wakacje w tygodniu jest tylko Msza święta o godz. 18:00 – wyjątek I piątek i sobota miesiąca. W niedzielę Msze św. bez zmiany o godz. 8:00, 10:00, 12:00 i 18:00. Możliwość spowiedzi 20 minut przed każdą Mszą św. Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna bezpośrednia po Mszy w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek. Można się też do kancelarii umówić telefonicznie.
 8. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę i konto parafialne. Bóg zapłać!
 9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
 10. Wszystkim życzymy spokojnej niedzieli, a tym, którzy udają się na urlopy – dobrego i miłego wypoczynku.