Przejdź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XVII Niedziela Zwykła, 30 lipca 2023 r.

 1. Od wtorku rozpoczyna się sierpień – miesiąc abstynencji i modlitwy o trzeźwość w Polsce. Zachęcamy do podejmowania abstynencji w tym okresie i do wpisywania się do księgi trzeźwościowej przy bocznym ołtarzu.
 2. W środę – w dzień Najświętszej Maryi Panny Anielskiej przypada odpust Porcjunkuli. Można zyskać odpust zupełny. Warunki odpustu: stan łaski uświęcającej, Komunia św., nawiedzenie kościoła parafialnego i odmówienie modlitwy w intencjach ojca świętego (Ojcze nasz i Wierzę w Boga) oraz brak przywiązania do najmniejszego nawet grzechu.
 3. Kustosz sanktuarium Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej zaprasza do udziału w Uroczystości ku czci Najświętszej Maryi Panny Królowej Anielskiej i na Diecezjalną Pielgrzymkę Dziewcząt i Kobiet 2 sierpnia 2023 r. O godz. 11:00 uroczysta Suma Odpustowa pod przewodnictwem ks. bpa Grzegorza Kaszaka. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 5. W I czwartek miesiąca Godzina święta o 17:00. Adorację poprowadzi Straż Honorowa NSPJ.
 6. W I piątek miesiąca spowiedź rano i od godz. 17:00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 15:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i wspólna adoracja potrwa do 17:45. Następnie nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Msza Święta. Odwiedziny chorych po telefonicznym zgłoszeniu od 15:30.
 7. W I sobotę o godz. 7:00 msza św. dla Żywego Różańca i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Przemienienia Pańskiego.
 9.  Zapraszamy do udziału w Pielgrzymce Zagłębiowskiej 23-25 sierpnia. Spotkanie przed pielgrzymką 20 sierpnia 2023 o godz. 18.30 w Kościele św. Joachima. Koszt: ok. 110 zł ( koszty pielgrzymki + transport każdego dnia + ciepły posiłek w pierwszym i drugim dniu + słodki poczęstunek + woda mineralna). Zapisy w naszej parafii lub bezpośrednio u ks. Pawła Pietruszki ( tel. 664199345, delegat.sosnowiec@gmail.com )
 10. Przez całe wakacje w tygodniu jest tylko Msza święta o godz. 18:00 – wyjątek I piątek i sobota miesiąca. W niedzielę Msze św. bez zmiany o godz. 8:00, 10:00, 12:00 i 18:00. Możliwość spowiedzi 20 minut przed każdą Mszą św. Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna bezpośrednia po Mszy w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek. Można się też do kancelarii umówić telefonicznie.
 11. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę i konto parafialne. Bóg zapłać!
 12. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
 13. Wszystkim życzymy spokojnej niedzieli, a tym, którzy udają się na urlopy – dobrego i miłego wypoczynku.