Przejdź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XVI Niedziela Zwykła, 23 lipca 2023 r.

  1. Dzisiaj XVI Niedziela Zwykła. Dzisiaj zgodnie z życzeniem papieża Franciszka obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za osoby starsze.
  2. Dzisiaj na Mszy o godz. 12:00 będziemy się modlić o Boże błogosławieństwo dla ks. Jakuba z okazji imienin. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Również we wtorek będziemy się modlić w intencji Solenizanta na Mszy o godz. 18:00.
  3. Dzisiaj w związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa po każdej Mszy błogosławieństwo pojazdów mechanicznych. Można wjechać samochodem na plac kościelny. Z tej okazji możemy złożyć ofiarę na misjonarzy.
  4. Dzisiaj rozpoczynamy XXIV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Z kościołem na misyjnych drogach” – 1 grosz za kilometr na środki transportu dla misjonarzy. Będziemy modlić się o błogosławieństwo dla wszystkich kierowców oraz wspierać misjonarzy poprzez pomoc w fundowaniu dla nich środków lokomocji.
  5. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu we wtorek obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa, w środę wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców N.M.P, a w sobotę świętych Marty, Marii i Łazarza.
  6. Zapraszamy do udziału w Pielgrzymce Zagłębiowskiej 23-25 sierpnia. Spotkanie przedpielgrzymkowe odbędzie się 20 sierpnia o godz. 18.30 w kościele św. Joachima. Koszt około 110 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
  7. Przez całe wakacje w tygodniu jest tylko Msza święta o godz. 18:00 – wyjątek I piątek i sobota miesiąca. W niedzielę Msze św. bez zmiany o godz. 8:00, 10:00, 12:00 i 18:00. Możliwość spowiedzi 20 minut przed każdą Mszą św. Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna bezpośrednia po Mszy w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek. Można się też do kancelarii umówić telefonicznie.
  8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
  9. Wszystkim życzymy spokojnej niedzieli, a tym, którzy udają się na urlopy – dobrego i miłego wypoczynku.