Przejdź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE –X Niedziela Zwykła – 11 czerwca 2023 r.

 1. Przez oktawę po Bożym Ciele zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe, procesję i Mszę świętą o godz. 17:30.
 2. We wtorek- 13 czerwca – kolejne Nabożeństwo Fatimskie o godz. 18:00. Zapraszamy! Najpierw będzie Msza święta, następnie modlitwa różańcowa i procesja eucharystyczna. Intencje można składać do koszyczka przed Mszą świętą.
 3. W środę przypada 53 rocznica przyjęcia święceń kapłańskich przez ks. bpa Piotra Skuchę. Wypraszajmy dla Jubilata potrzebne łaski, aby dobry Pan Bóg błogosławił na kolejne lata życia, obdarzał zdrowiem i opieką.
 4. We czwartek zapraszamy na zakończenie oktawy o godz. 18:00. Będzie Msza święta, a po niej procesja wokół kościoła do czterech ołtarzy. Po zakończeniu procesji będzie poświęcenie ziół i kwiatów.  O przygotowanie ołtarzy proszę Żywy Różaniec, Straż Honorową NSPJ i chętnych. Ołtarze będziemy przygotowywać od godz. 16:30.
 5. Zapraszamy na procesję dorosłych, młodzież, dzieci pierwszokomunijne i dzieci do sypania kwiatów przed Najświętszym Sakramentem. Prosimy też o kwiaty dla dzieci. Kosz na kwiaty będzie przy wejściu do kościoła.
 6. Bardzo serdecznie dziękuję Parafianom za zrobienie ołtarzy na Boże Ciało
  i za uczestnictwo w Procesji. Dziękuję mieszkańcom z ul. Szymanowskiego – właścicielom posesji nr 13 Państwu Karkocha i Sąsiadom za zrobienie Ołtarza I;  mieszkańcom z ul. Dmowskiego nr 26, 28, 24B za zrobienie Ołtarza II;  mieszkańcom z ul. Dmowskiego od nr 40A do 56A za zrobienie Ołtarza III;  mieszkańcom z ul. Braci Śniadeckich za zrobienie Ołtarza IV. Dziękuję za jakąkolwiek pomoc przy przygotowaniu procesji Bożego Ciała. Dziękuję Panom, którzy zrobili konstrukcje ołtarzy i wykoszenie trawy. Dziękuję Żywemu Różańcowi, Straży Honorowej NSPJ, Chórowi parafialnemu z Panem Antonim, Służbie Liturgicznej Ołtarza, ks. Jakubowi i ks. Zbigniewowi. Panom za niesienie baldachimu, krzyża i nagłośnienia. Panu Pawłowi za zrobione zdjęcia. Dziękuję za ofiarowane kwiaty. Bóg zapłać!.
 7. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze święte o godz. 9:00 i 18:00. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Na Mszę o godz. 9:00 zapraszamy Straż Honorową NSPJ. Po Mszy spotkanie w salce katechetycznej.
 8. W sobotę uroczystość św. brata Alberta Chmielowskiego, głównego patrona naszej diecezji.
 9. W sobotę o godz. 7:00 Msza wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP.
 10. Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie Rocznicy I Komunii świętej.
 11. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. Nabożeństwa są codziennie o godz. 17:30.
 12. Wszystkim parafianom i gościom życzymy Błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże!