Przejdź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Uroczystość Najświętszej Trójcy – 4 czerwca 2023 r.

 1. Dzisiaj Uroczystość Najświętszej Trójcy – Dzień Dziękczynienia. Kończy się okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.
 2. Rocznica I Komunii świętej będzie w Boże Ciało o godz. 10:00. Dzieci rocznicowe zapraszamy w poniedziałek na próbę w kościele o godz. 19:00. Spowiedź dla dzieci rocznicowych i rodziców w środę od godz. 16:30.
 3. Bardzo serdecznie dziękujemy Młodzieży bierzmowanej i ich rodzicom za przygotowanie kościoła do Uroczystości odpustowej i bierzmowania, za złożoną ofiarę w postaci 1000 zł na Hospicjum św. Tomasza w Sosnowcu i „dar ołtarza” dla Parafii. „Bóg zapłać!”
 4. We czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze święte o godz. 8:00, 10:00, po procesji ok. 12:00 i po południu o godz. 18:00. Po mszy św. o godz. 10:00 procesja.
 5. Po Mszy świętej sprawowanej o godz. 1000, wyruszymy ok. godz. 11:00 z Kościoła. Udajemy się ul. K. Szymanowskiego w kierunku ul. Braci Mieroszewskich. Przed posesją przy ul. Szymanowskiego nr 13 będzie I ołtarz Później idąc ul. Szymanowskiego skierujemy się w prawo ul. Braci Mieroszewskich. Przez rondo wejdziemy w ul. Dmowskiego. Za Dmowskiego blok 24B wejdziemy w prawo w osiedle. Przy ul. Dmowskiego blok nr 26 będzie II Ołtarz. Następnie pójdziemy dalej ul. Dmowskiego i skręcimy w lewo. Przed blokiem Dmowskiego nr 50A i 52A będzie II Ołtarz. Następnie przejdziemy między Blokami Dmowskiego nr 50A i 52A ścieżką miedzy blokami Dmowskiego 66A i 68A. Pójdziemy wzdłuż Dmowskiego bloki numery od 66A do 58A i przejdziemy drogą polną na ul. Braci Śniadeckich. Przy tej ulicy będzie IV Ołtarz. Następnie ul. Niemcewicza i Zabłockiego wrócimy bocznym wejściem do kościoła.
 6. Prosimy o przygotowanie ołtarzy przy wyznaczonej trasie: Ołtarz I – prosimy mieszkańców ul. Szymanowskiego mieszkających obok posesji nr 13; Ołtarz II – prosimy mieszkańców bloków z ul. Dmowskiego nr 26, 28, 24B; Ołtarz III – prosimy mieszkańców bloków z ul. Dmowskiego od numeru od 40A do numeru 56A; Ołtarz IV – prosimy mieszkańców bloków z ul. Braci Śniadeckich. Prosimy o pomoc przy budowie ołtarzy i o kwiaty ogrodowe. Prosimy o przystrojenie też naszych domów i okien w blokach.
 7. Zapraszamy na procesję dorosłych, młodzież, dzieci pierwszokomunijne i dzieci do sypania kwiatów przed Najświętszym Sakramentem. Prosimy też o kwiaty dla dzieci. Kosz na kwiaty będzie wystawiony przy wejściu do kościoła.
 8. W następne dni po Bożym Ciele zapraszamy przez oktawę na nabożeństwo czerwcowe, procesję i Mszę świętą o godz. 17:30. Wyjątek w niedzielę – procesja będzie po Mszy o godz. 8:00.
 9. W piątek 9 czerwca nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Ksiądz Biskup udzielił dyspensy.
 10. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. Nabożeństwa są codziennie o godz. 17:30.
 11. Bardzo serdecznie dziękujemy Panom i Paniom za przygotowanie kościoła i otoczenia do Uroczystości odpustowej i Wizytacji Parafii oraz Wszystkim za obecność na wspólnej modlitwie. „Bóg zapłać!”
 12. Naszym Parafianom i miłym Gościom życzmy wielu Bożych łask.