Przejdź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 28 maja 2023 r.

 1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W naszej Parafii to dzień Odpustu i Wizytacji kanonicznej. Gościmy J. E. ks. bpa Grzegorza Kaszaka. Będzie się z nami modlił od Mszy o godz. 8:00. Po tej Mszy będzie spotkanie z Żywym Różańcem i Strażą Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa. Podczas Mszy o godz. 10:00 Młodzież przystąpi do sakramentu bierzmowania. O godz. 12:00 Ksiądz Biskup odprawi sumę odpustową w intencji naszej Wspólnoty parafialne. Po Mszy będzie spotkanie z dziećmi komunijnymi i Służbą Liturgiczną Ołtarza. Serdecznie zapraszamy Parafian do wspólnej modlitwy z naszym Pasterzem.
 2. W poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze święte o godz. 9:00 i 18:00.
 3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 4. We czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Odpust w sąsiedniej Parafii. W tym dniu pamiętajmy o naszych duszpasterzach i o wszystkich kapłanach, którzy wspierali nas na drodze wiary.
 5. W czwartek wspomnienie św. Justyna, męczennika. Rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. Nabożeństwa będziemy odprawiać codziennie o godz. 17.30. Jest to także Dzień Dziecka. Modlimy się za dzieci całego świata, zwłaszcza z krajów, gdzie toczą się wojny lub panuje głód. Po Mszy udzielimy dzieciom specjalnego błogosławieństwa.
 6. W I czwartek miesiąca Godzina święta o 16:30. Adorację poprowadzi Straż Honorowa NSPJ. O 17:30 nabożeństwo czerwcowe
 7. W I piątek miesiąca spowiedź rano i od godz. 17:00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 15:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia  i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wspólna adoracja potrwa do 17:30, a później nabożeństwo majowe i Msza Święta. Odwiedziny chorych po telefonicznym zgłoszeniu od 15:30.
 8. W I sobotę o godz. 7:00 msza św. dla Żywego Różańca i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 9. W przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.
 10. Rocznica I Komunii świętej będzie w Boże Ciało – 8 czerwca. Dzieci zapraszamy na próbę do kościoła w środę o 19:00.
 11. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa majowe o godz. 17:30.
 12. Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej. Można się też do kancelarii umówić telefonicznie – 519 512 811 lub napisać na adres: kancelaria@duchsosnowiec.pl .
 13. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.