Przejdź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, 21 maja 2023 r.

 1. Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Podczas Mszy św. o godz. 12.00 dzieci z klas trzecich przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Nabożeństwo majowe o godz. 17:30. Trwa Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 2. Z okazji dnia Matki Caritas Diecezji Sosnowieckiej organizuje koncert „Gramy dla Mamy” z udziałem zespołu Zakopower, który odbędzie się 22 maja w Hali Widowiskowo-Sportowej „Będzin – Arena”. Dochód z koncertu przeznaczony będzie na funkcjonowanie Diecezjalnego Domu Matki i Dziecka w Sosnowcu.
 3. W piątek wspomnienie św. Filipa Neri. W tym dniu przypada Dzień Matki. Módlmy się w intencji wszystkich matek.
 4. W sobotę o godzinie 10:00 w bazylice katedralnej w Sosnowcu diakoni naszej diecezji przyjmą święcenia prezbiteratu.
 5. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na próbę do kościoła w czwartek i piątek  o godz. 19:00.
 6. Zapraszamy do sprzątania kościoła Rodziców kandydatów do bierzmowania w sobotę o godz. 9:00.
 7. W sobotę w naszym kościele po Mszy Świętej wieczornej będzie czuwanie modlitewne przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego do godziny 21:00. Kandydatów do bierzmowania, rodziców i świadków zapraszamy do spowiedzi w czasie czuwania modlitewnego od godz. 19:00.
 8. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W naszej Parafii to dzień Odpustu i Wizytacji kanonicznej. Będziemy gościć J. E. ks. bpa Grzegorza Kaszaka. Będzie się z nami modlił od Mszy o godz. 8:00. Po tej Mszy będzie spotkanie z Żywym Różańcem i Strażą Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa.  Podczas Mszy o godz. 10:00 Młodzież przystąpi do sakramentu bierzmowania. O godz. 12:00 Ksiądz Biskup odprawi sumę odpustową w intencji naszej Wspólnoty parafialne. Po Mszy będzie spotkanie z dziećmi komunijnymi i Służbą Liturgiczną Ołtarza. Serdecznie zapraszamy Parafian do wspólnej modlitwy z naszym Pasterzem.
 9. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe o godz. 17:30.
 10. Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej. Można się też do kancelarii umówić telefonicznie – 519 512 811 lub napisać na adres: kancelaria@duchsosnowiec.pl .
 11. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.