Przejdź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – VI Niedziela Wielkanocna, 14 maja 2023 r.

 1. Dzisiaj Teatr Tańca Lilia z Krakowa serdecznie zaprasza na spektakl taneczny, pt. “Lilia” o życiu Maryi, który będzie o godz. 16:00 w sali koncertowej MUZAprzy ul. Warszawskiej 2 w Sosnowcu.
 2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli. Po Mszy procesja błagalna wokół kościoła ze śpiewem Litanii do wszystkich świętych.
 3. We wtorek święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski.
 4. W środę nabożeństwo majowe o godz. 17:30 połączone z nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy, a o 18:00 Msza święta zbiorowa w intencji Żyjących. Intencje można składać do koszyczka.
 5. W piątek rozpoczynamy nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego. Będzie ona połączona z Mszą świętą o godz. 18:00.
 6. Sakrament święceń w stopniu diakonatu zostanie udzielony w sobotę 20 maja w kościele NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej o godz. 10:00.
 7. Tegoroczne spotkanie na Placu Papieskim w Sosnowcu, w rocznicę wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II, odbędzie się 20 maja. Centralnymi punktami wydarzenia będzie Eucharystia o godz. 17:30 oraz koncert zespołu Sound’n’Grace o 19:00.
 8. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Podczas Mszy świętej o godz. 12:00 dzieci klas trzecich przystąpią do I Komunii świętej.
 9. Z okazji dnia Matki Caritas Diecezji Sosnowieckiej organizuje koncert „Gramy dla Mamy”
  z udziałem zespołu Zakopower, który odbędzie się 22 maja w Hali Widowiskowo-Sportowej „Będzin – Arena”. Dochód z koncertu przeznaczony będzie na funkcjonowanie Diecezjalnego Domu Matki i Dziecka w Sosnowcu.
 10. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe o godz. 17:30.
 11. Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej. Można się też do kancelarii umówić telefonicznie – 519 512 811 lub napisać na adres: kancelaria@duchsosnowiec.pl .
 12. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Życzymy wielu łask od zmartwychwstałego i żyjącego Jezusa Chrystusa. Alleluja!