Przejdź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE  – V Niedziela Wielkanocna, 7 maja 2023 r.

  1. Dzisiaj piąta Niedziela Wielkanocna. O godz. 17.30 nabożeństwo majowe,
  2. Jutro uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski. Módlmy się w intencji Ojczyzny.
  3. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe o godz. 17:30.
  4. W piątek zapraszamy kandydatów do bierzmowania na spotkanie w kościele o godz. 19:00.
  5. W sobotę 13 maja przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej. Zapraszamy na pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie o godz. 18:00. Rozpoczniemy od Mszy świętej, po niej odmówimy różaniec, a następnie będzie procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła. Przed Mszą będzie można składać intencje do koszyczka.
6.   Wspólnota Przyjaciele Jezusa zaprasza na kurs NOWE ŻYCIE, który odbędzie się w dniach 20-21 maja 2023 w parafii  NMP Królowej Polski w Dąbrowie Górniczej. Nie jest to kurs wiedzy. Jego celem jest, by uczestnicy mogli przeżyć doświadczenie spotkania z Bogiem. Więcej informacji i zapisy na  stronie www.werafael.pl, nr telefonu: 606 310 040
  • Wspólnota i Teatr Tańca Lilia z Krakowa serdecznie zaprasza na spektakl taneczny, pt. “Lilia” o życiu Maryi, który odbędzie się w niedzielę 14 maja o godz. 16:00 w sali koncertowej MUZAprzy ul. Warszawskiej 2 w Sosnowcu. Spektakl przedstawia tajemnice różańca świętego za pomocą tańca współczesnego i baletu. Był on wystawiany już wielokrotnie w Polsce, a także za granicą, m.in. w Lourdes we Francji oraz na Festiwalu Młodych w czasie Światowych Dni Młodzieży w Panamie. Więcej informacji na plakacie w gablocie i na stronie internetowej Facebook.com/Teatr tańca Lilia.
  • Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej. Można się też do kancelarii umówić telefonicznie – 519 512 811 lub napisać na adres: kancelaria@duchsosnowiec.pl .
  • Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Życzymy wielu łask od zmartwychwstałego i żyjącego Jezusa Chrystusa. Alleluja!