Przejdź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV Niedziela Wielkanocna, 30 kwietnia 2023 r.

 1. Dzisiaj niedziela Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. Rozpoczynamy Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.
 2. Od jutra zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe o godz. 17:30.
 3. We wtorek, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej.
 4. W środę, 3 maja, obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 8:00, 10:00, 12:00 i 18:00. Podczas liturgii ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej. Za Ojczyznę będziemy się modlić na Mszy o godz. 10:00.
 5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 6. W I czwartek miesiąca Godzina święta o 16:30. Adorację poprowadzi Straż Honorowa NSPJ.
  o 17:30 nabożeństwo majowe, a o 18:00 Msza święta.
 7. W I piątek miesiąca spowiedź rano i od godz. 17:00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu
  o godz. 15:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia  i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wspólna adoracja potrwa do 17:30, a później nabożeństwo majowe i Msza Święta. Odwiedziny chorych po telefonicznym zgłoszeniu od 15:30.
 8. W I sobotę miesiąca zapraszamy Żywy Różaniec  i chętnych na Mszę Świętą i na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 7:00.
 9. W dniu 5 maja 2023 r. (piątek) obowiązuje dyspensa ks. Biskupa od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i innych form pokuty.
 10. W tym roku będzie bierzmowanie w uroczystość odpustową Zesłania Ducha Świętego, która przypada 28 maja. Do bierzmowania przystąpi młodzież klasy VII i VIII. Prosimy, aby osoby starsze, które chciałyby przystąpić do sakramentu bierzmowanie zgłosiły się do ks. Proboszcza.
 11. Wspólnota Przyjaciele Jezusa zaprasza na kurs NOWE ŻYCIE, który odbędzie się w dniach 20-21 maja 2023 w parafii  NMP Królowej Polski w Dąbrowie Górniczej. Nie jest to kurs wiedzy. Jego celem jest, by uczestnicy mogli przeżyć doświadczenie spotkania z Bogiem. Więcej informacji i zapisy na  stronie www.werafael.pl, numerem telefonu: 606 310 040
 12. Wspólnota i Teatr Tańca Lilia z Krakowa serdecznie zaprasza na spektakl taneczny, pt. “Lilia”
  o życiu Maryi, który odbędzie się w niedzielę 14 maja o godz. 16:00 w sali koncertowej MUZA przy ul. Warszawskiej 2 w Sosnowcu. Spektakl przedstawia tajemnice różańca świętego za pomocą tańca współczesnego i baletu. Był on wystawiany już wielokrotnie w Polsce, a także za granicą, m.in. w Lourdes we Francji oraz na Festiwalu Młodych w czasie Światowych Dni Młodzieży w Panamie. Informacje o biletach na plakatach oraz na stronie internetowej Facebook.com/Teatr tańca Lilia.
 13. Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej. Można się też do kancelarii umówić telefonicznie – 519 512 811 lub napisać na adres: kancelaria@duchsosnowiec.pl .
 14. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
 15. Naszym Parafianom i miłym Gościom życzmy wielu łask od zmartwychwstałego i żyjącego Jezusa Chrystusa. Alleluja!