Przejdź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE–III Niedziela Wielkanocna 23 kwietnia 2023 r.

  1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Zachęcamy w tym szczególnym czasie do codziennego rozważania Pisma Świętego.
  2. W poniedziałek przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika – głównego patrona Polski. Również jutro przypada w naszej Parafii dzień modlitw za ludzi powołanych do służby w Kościele. Pamiętajmy o modlitwie za naszą Ojczyznę i o nowe powołania kapłańskie oraz zakonne, szczególnie z naszej parafialnej młodzieży. Zapraszamy jutro do wspólnej adoracji w tej intencji o godzinie 17.00.
  3. W tym roku będzie bierzmowanie w uroczystość odpustową Zesłania Ducha Świętego, która przypada 28 maja.
    Do bierzmowania przystąpi młodzież klasy VII i VIII. Prosimy, aby osoby starsze, które chciałyby przystąpić do sakramentu bierzmowanie zgłosiły się do ks. Proboszcza.
  4. Bardzo serdecznie dziękujemy Paniom i Panom za pomoc w przygotowaniu dzisiejszej uroczystości – za posprzątanie kościoła i otoczenia. Szczególne podziękowania dla Pani Emilii i Pana Tomasza za zrobienie ołtarzy wystawienia – Ciemnicy  i Grobu Pańskiego oraz za udekorowanie kościoła. Dziękujemy tym, którzy złożyli ofiary na kwiaty oraz tym, którzy złożyli ofiary podczas poświecenia pokarmów. Bóg zapłać!
  5. Dziękujemy Wam za liczny udział w Triduum Paschalnym.
  6. Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej. Można się też do kancelarii umówić telefonicznie – 519 512 811 lub napisać na adres: kancelaria@duchsosnowiec.pl .
  7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
  8. Naszym Parafianom i miłym Gościom życzmy wielu łask od zmartwychwstałego i żyjącego Jezusa Chrystusa. Alleluja!