Przejdź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Niedziela Miłosierdzia Bożego, 16 kwietnia 2023 r.

 1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego – święto patronalne Caritas. Rozpoczyna się 73 Tydzień Miłosierdzia. Taca przeznaczona na dzieła miłosierdzia prowadzone przez naszą Caritas. W Polsce jest organizowany „Dzień Dobra”. W tym dniu ministranci będą rozprowadzać niespodzianki. Ofiary będą przeznaczone na Służbę Liturgiczną Ołtarza.
 2. Zapraszamy dzisiaj kandydatów do bierzmowanie i ich Rodziców na spotkanie w kościele po Mszy o godz.10:00.
 3. Zapraszamy dzisiaj o godz. 15:00 do na Godzinę Miłosierdzia. Za udział w tej godzinie można zyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach.
 4. W środę o godz. 18:00 miesięczna Msza Święta w intencji Żyjących z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Możemy intencje zamawiać w zakrystii lub składać do wystawionego koszyczka przed Mszą.
 5. W tym roku będzie bierzmowanie w uroczystość odpustową Zesłania Ducha Świętego, która przypada 28 maja. Do bierzmowania przystąpi młodzież klasy VII i VIII. Prosimy, aby osoby starsze, które chciałyby przystąpić do sakramentu bierzmowanie zgłosiły się do ks. Proboszcza.
 6. Bardzo serdecznie dziękujemy Paniom i Panom za pomoc w przygotowaniu dzisiejszej uroczystości – za posprzątanie kościoła i otoczenia. Szczególne podziękowania dla Pani Emilii i Pana Tomasza za zrobienie ołtarzy wystawienia – Ciemnicy  i Grobu Pańskiego oraz za udekorowanie kościoła. Dziękujemy tym, którzy złożyli ofiary na kwiaty oraz tym, którzy złożyli ofiary podczas poświecenia pokarmów. Bóg zapłać!
 7. Dziękujemy Wam za liczny udział w Triduum Paschalnym.
 8. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę o godz. 10:00 w intencji Maturzystów IX Liceum Ogólnokształcącego w Sosnowcu.
 9. Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej. Można się też do kancelarii umówić telefonicznie – 519 512 811 lub napisać na adres: kancelaria@duchsosnowiec.pl .
 10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
 11. Naszym Parafianom i miłym Gościom życzmy wielu łask od zmartwychwstałego i żyjącego Jezusa Chrystusa. Alleluja!!!