Przejdź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Uroczystość ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO, 9 kwietnia 2023

 1. Dzisiaj zapraszamy na Rezurekcję o godz. 6:00. Następne Msze o godz. 8:00, 10:00, 12:00 i 18:00.
 2. Jutro Msze Święte o godz. 8:00, 10:00, 12:00 i 18:00. Taca przeznaczona na uczelnie katolickie.
 3. W piątek, ze względu na uroczyste obchody Oktawy Wielkanocy, nie obowiązuje post.
 4. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. O godz. 15:00 zgromadzimy się na Godzinie Miłosierdzia w kościele.
 5. W Niedzielę Bożego Miłosierdzia w święto patronalne Caritas po raz kolejny w Polsce organizowany jest „Dzień Dobra”. W tym dniu ministranci będą rozprowadzać niespodzianki. Ofiary będą przeznaczone na Służbę Liturgiczną Ołtarza.
 6. Zapraszamy w przyszła niedzielę kandydatów do bierzmowanie i ich Rodziców na spotkanie w kościele po Mszy o godz.10:00.
 7. Pragnę podziękować wszystkim, którzy w okresie Wielkiego Postu podjęli modlitwę i post w intencji powołań. Tę krucjatę wielkopostną o powołania podjęło 9 osób. Ten duchowy dar został złożony w sosnowieckiej katedrze w Wielki Czwartek podczas Mszy św. Krzyżma.
 8. Bardzo serdecznie dziękujemy Paniom i Panom za pomoc w przygotowaniu dzisiejszej uroczystości – za posprzątanie kościoła i otoczenia. Szczególne podziękowania dla Pani Emilii i Pana Tomasza za zrobienie ołtarzy wystawienia – Ciemnicy  i Grobu Pańskiego oraz za udekorowanie kościoła. Dziękujemy tym, którzy złożyli ofiary na kwiaty oraz tym, którzy złożyli ofiary podczas poświecenia pokarmów. Bóg zapłać!
 9.  Dziękujemy Wam za liczny udział w Triduum Paschalnym.
 10. Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej. Można się też do kancelarii umówić telefonicznie – 519 512 811 lub napisać na adres: kancelaria@duchsosnowiec.pl .
 11. Naszym Parafianom i miłym Gościom życzmy wielu łask od zmartwychwstałego i żyjącego Jezusa Chrystusa. Alleluja!!!