Przejdź do treści

Paczka dla Ukrainy

Bombardowania, ewakuacje, pogłębiający się niedostatek. Wojna na Ukrainie trwa już ponad rok, a sytuacja jej mieszkańców z dnia na dzień jest coraz trudniejsza. Większość z nich nie ma praktycznie dostępu do podstawowych artykułów spożywczych i higienicznych. W odpowiedzi na tę sytuację Caritas Polska kontynuuje dostarczanie pomocy na Ukrainę, wspierając najbardziej potrzebujących.

Włącz się w akcję Paczka dla Ukrainy i pomóż nam wspierać najbardziej potrzebujących mieszkańców Ukrainy!

Jak to zrobić? Gotowe paczki, o wadze ok. 15 kg i maksymalnych wymiarach 41 x 38 x 64 cm, można dostarczać na salki przy parafii. Proszę o wcześniejszy kontakt tel. 519512811


Instrukcja przygotowania akcji Paczka dla Ukrainy  (do pobrania poniżej)

  1. Kartony odbieramy w parafii. Możesz też przygotować własny karton o wymiarach zbliżonych do 41×38×64 cm. Na własny karton przyklej logo akcji (do pobrania poniżej).
  2. Paczkę przygotowujemy z produktami z 4różnych kategorii:
  • żywność z długim terminem ważności (np. makaron, ryż, konserwy, dana gotowe)
  • kawa, herbata, cukier
  • artykuły higieniczne, kosmetyczne (np. papier toaletowy, chusteczki nawilżone, mydło, pasta do zębów, plastry opatrunkowe)
  • słodycze.

Proponowana lista produktów podgląd- tutaj

  1. Zważ paczkę -jej waga powinna wynosić ok. 15 kg.
  2. Włóż list napisany po ukraińsku (do pobrania poniżej) do paczki i zanieś do parafii.
  3. Twoja paczka zostanie przesłana do magazynu przeładunkowego, a następnie trafi do mieszkańców Ukrainy, znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji
Pamiętaj, aby w kartonie nie umieszczać odzieży, produktów wymagających przechowywania w lodówce oraz innych, które mogłyby ulec zniszczeniu w transporcie.

Dziękujemy za Twoją pomoc!