Przejdź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – V Niedziela Wielkiego Postu, 26 marca 2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – V Niedziela Wielkiego Postu, 26 marca 2023 r.

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Rekolekcje wielkopostne. Nauki rekolekcyjne dla wszystkich na Mszach o godz. 8:00, 10:00 i 18:00, a dla dzieci o godz. 12:00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17:30. W poniedziałek i we wtorek spotkania rekolekcyjne o godz. 9:00 i 18:00. We wtorek będzie dzień spowiedzi. Spowiedź od 8:30 do 10:00 i od 17:30 do 19:00. Zakończenie rekolekcji w środę o godz. 9:00 Mszą Świętą dla Chorych i Seniorów z udzieleniem sakramentu Namaszczenia chorych. Rekolekcje prowadzi ks. Sławomir Sarek. Zachęcamy do uczestnictwa.
 2.  Dziś V Niedziela Wielkiego Postu. Rozpoczynamy w liturgii okres pasyjny, czyli czas rozważania męki i śmierci Chrystusa. Zwyczajowo zasłaniamy krzyże od dziś aż do Wielkiego Piątku.
 3. We wtorek przypada 14. rocznica święceń biskupich ks. bpa Grzegorza Kaszaka. Módlmy się o Boże błogosławieństwo dla naszego Pasterza diecezji.
 4. W tym tygodniu I sobotę miesiąca. Zapraszamy Żywy Różaniec i Chętnych na Mszę Świętą i na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o 7:00.
 5. W przyszłą sobotę zapraszamy na godz. 9:00 chętnych do pomocy przy sprzątaniu kościoła przed świętami.
 6. Za tydzień Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm oraz czytanie Męki Pańskiej. Przed Mszą o godz. 12:00 zgromadzimy się przed dolnym kościołem, gdzie będzie błogosławieństwo palm, a potem procesja z palmami do kościoła.
 7. Chcemy wspólnie wyrazić naszą jedność, wdzięczność, przywiązanie do św. Jana Pawła II
  i dlatego w niedzielę 2 kwietnia o godz. 19.30 na Placu Papieskim w Sosnowcu odbędzie się spotkanie modlitewne. Prosimy, aby zabrać ze sobą świece.
 8. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne. Droga Krzyżowa dla dzieci jest  w piątek o godz. 17.00, a dla młodzieży, kandydatów do bierzmowania i dorosłych o godz. 18.30. Natomiast Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym są w niedzielę o 17.30.
 9. Caritas Diecezji Sosnowieckiej organizuje akcję Paczka dla Ukrainy. Jeśli ktoś chciałby taką paczkę przygotować, to więcej informacji na naszej stronie internetowej.
 10. Przy bocznym ołtarzu jest kosz na wielkopostną jałmużnę.
 11. Przy ołtarzu wystawiony jest do adoracji krzyż. Ofiary składane przy krzyżu przeznaczone są na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 12. Zachęcamy do modlitwy i postu o chlebie i wodzie w intencji powołań. Każdy może wybrać sobie dowolny dzień Wielkiego Postu, który przeżyje o chlebie i wodzie, modląc się Litanią do św. Józefa w intencji nowych powołań. Lista dla chętnych znajduje się na stoliku przy bocznym ołtarzu.
 13. Na tym stoliku jest również wystawiona Księgą Trzeźwości, w której możemy wpisać podjętą przez nas abstynencję.
 14. Zapraszamy młodzież na Drogę Krzyżową w piątek o 18:30, a później na spotkanie do salki katechetycznej.
 15. Ministranci rozprowadzają przy wyjściu z kościoła Baranki Wielkanocne z białej czekolady. Ofiary są przeznaczone na Caritas Diecezji Sosnowieckiej.
 16. Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej. Można się też do kancelarii umówić telefonicznie – 519 512 811 lub napisać na adres: kancelaria@duchsosnowiec.pl .
 17. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej na każdy dzień. Błogosławionej niedzieli!