Przejdź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV Niedziela Wielkiego Postu, 19 marca 2023 r.

 1. Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu zwana Niedzielą Laetare („Radujcie się”). Kościół cieszy się z obfitości dóbr nadprzyrodzonych, które płyną z tajemnicy Paschalnej, na jaką przygotowuje nas czas Wielkiego Postu. Na Mszy o 12:00 będziemy modlić się w intencji solenizanta ks. Seniora Zbigniewa.
 2. Dzisiaj składamy „dar serca” na spłacenie fotowoltaiki.
 3. W poniedziałek Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, przeniesiona z niedzieli. Msze o godz. 7:00 i 18:00.
 4. W sobotę 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to również Dzień Świętości Życia. Msze Święte o godz. 9:00 i 18:00. Zapraszamy do włączenia się w Dzieło Duchowej Adopcji. Uroczyste złożenie przyrzeczeń podjęcia się Duchowej Adopcji nastąpi podczas mszy św. o godz. 9:00. Chętnych do podjęcia modlitwy o szczęśliwe narodzenie poczętych dzieci zapraszamy do wpisania się na listę, która jest na stoliku przy bocznym ołtarzu.
 5. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w przyszłą niedzielę. Nauki rekolekcyjne dla wszystkich na Mszach o godz. 8:00, 10:00 i 18:00, a dla dzieci o godz. 12:00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17:30. W poniedziałek i we wtorek spotkania rekolekcyjne o godz. 9:00 i 18:00. We wtorek będzie dzień spowiedzi. Spowiedź od 8:30 do 10:00 i od 17:30 do 19:00.  Zakończenie rekolekcji w środę o godz. 9:00 Mszą Świętą dla Chorych i Seniorów z udzieleniem sakramentu Namaszczenia chorych. Rekolekcje poprowadzi ks. Sławomir Sarek. Zachęcamy do uczestnictwa.
 6. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne. Droga Krzyżowa dla dzieci jest  w piątek
  o godz. 17.00, a dla młodzieży, kandydatów do bierzmowania i dorosłych o godz. 18.30. Natomiast Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym są w niedzielę o 17.30. Za udział
  w nabożeństwach można zyskać odpust zupełny.
 7. Przy ołtarzu wystawiony jest do adoracji krzyż. Ofiary składane przy krzyżu przeznaczone są na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 8. Zachęcamy o włączenie się w akcję „Razem szturmujemy niebo”. Każdy może wybrać sobie dowolny dzień tegorocznego Wielkiego Postu, który przeżyje o chlebie i wodzie, modląc się Litanią do św. Józefa w intencji licznych i świętych powołań. Prosimy o wpisanie się na  Listę, która jest na stoliku przy bocznym ołtarzu.
 9. Na tym stoliku jest również wystawiona Księgą Trzeźwości, w której możemy wpisać podjętą przez nas abstynencję.
 10. Zapraszamy młodzież, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania, na Drogę Krzyżową w piątek o 18:30, a później na spotkanie do salki katechetycznej.
 11. Chcemy wspólnie wyrazić naszą jedność, wdzięczność i przywiązanie do św. Jana Pawła II i, dlatego w niedzielę 2 kwietnia o godz. 19.30 na Placu Papieskim w Sosnowcu odbędzie się spotkanie modlitewne. Prosimy, aby zabrać ze sobą świece.
 12. W zakrystii są do nabycia Baranki Wielkanocne z białej czekolady. Środki pozyskane ze sprzedaży baranków pozwalają Caritas Diecezji Sosnowieckiej prowadzić i rozwijać działa miłosierdzia wobec potrzebujących. Niech go nie zabraknie w naszym wielkanocnym koszyczku.
 13. Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej. Można się też do kancelarii umówić telefonicznie – 519 512 811 lub napisać na adres: kancelaria@duchsosnowiec.pl .
 14. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych
  i opieki Matki Bożej na każdy dzień. Błogosławionej niedzieli!