Przejdź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – III Niedziela Wielkiego Postu, 12 marca 2023 r.

 1. W poniedziałek przypada 10. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolice Piotrową. Zachęcamy do modlitwy o potrzebne dary dla Ojca Świętego.
 2. W środę miesięczna Msza Święta i nowenna do NMP Nieustającej Pomocy w intencji Żyjących. Można składać intencje w zakrystii lub przed Mszą do wystawionego koszyczka.
 3. W przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 12:00 będziemy się modlić w intencji ks. Seniora Zbigniewa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. W przyszła niedzielę złożymy „dar serca” na spłacenie fotowoltaiki.
 5. Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki – dla dzieci o godz. 17.00, a dla młodzieży  i dorosłych o godz. 18.30. Po zakończeniu będzie można ucałować Krzyż i złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 6. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.30. Osoby chodzące na Mszę o godz. 18.00 zapraszamy wcześniej, aby wysłuchać kazania pasyjnego.
 7. Przy ołtarzu wystawiony jest do adoracji krzyż. Ofiary składane do puszki przy krzyżu przeznaczone są na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 8. Od Popielca jest wystawiona Księgą Trzeźwości, w której możemy wpisać podjętą przez nas abstynencję.
 9. Zachęcamy o włączenie się w akcję „Razem szturmujemy niebo. Wielki Post 2023”. Każdy może wybrać sobie dowolny dzień tegorocznego Wielkiego Postu, który przeżyje o chlebie i wodzie, modląc się Litanią do św. Józefa w intencji licznych i świętych powołań. Prosimy o wpisanie się na  Listę, która jest na stoliku przy bocznym ołtarzu.
 10. Zachęcamy do odpisanie 1,5% od podatku na Caritas, na Hospicjum św. Tomasza w Sosnowcu lub na Fundację „Dla Rodziny” działającej przy Diecezjalnym Centrum Służby Rodzinie i Życiu w Sosnowcu.
 11. Zapraszamy młodzież, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania, na Drogę Krzyżową w piątek o 18:30, a później na obowiązkowe spotkanie do salki katechetycznej.
 12. Jak co roku 25 marca w uroczystość Zwiastowania Pańskiego chcemy podjąć dzieło Adopcji Dziecka Poczętego. Chętnych do podjęcia modlitwy o szczęśliwe narodzenie poczętych dzieci zapraszamy do wpisania się na listę, która jest na stoliku przy bocznym ołtarzu.
 13. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w V Niedzielę Wielkiego Postu – 26 marca.
 14. Przypominamy, że można skorzystać z posługi Księdza w konfesjonale 15 minut przed Mszą.
 15. Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek, wtorek, czwartek
  i piątek bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej. Można się też do kancelarii umówić telefonicznie – 519 512 811 lub napisać na adres: kancelaria@duchsosnowiec.pl .
 16. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej na każdy dzień. Błogosławionej niedzieli!