Przejdź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – II Niedziela Wielkiego Postu, 5 marca 2023 r.

 1. Dzisiaj II Niedziela Wielkiego Postu. To także Niedziela Misyjna „Ad gentes”, dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Ofiary zbierane dziś do puszek są na dzieła misyjne. Bóg zapłać!
 2. W środę 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim Paniom życzymy obfitości Bożych łask, błogosławieństwa, doświadczania miłości i szacunku oraz opieki Matki Bożej.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki – dla dzieci o godz. 17.00, a dla młodzieży  i dorosłych o godz. 18.30. Po zakończeniu będzie można ucałować Krzyż i złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 4. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.30. Osoby chodzące na Mszę o godz. 18.00 zapraszamy wcześniej, aby wysłuchać kazania pasyjnego.
 5. Przy ołtarzu wystawiony jest do adoracji krzyż. Ofiary składane do puszki przy krzyżu przeznaczone są na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 6. Od Popielca jest wystawiona Księgą Trzeźwości, w której możemy wpisać podjętą przez nas abstynencję.
 7. Zachęcamy o włączenie się w akcję „Razem szturmujemy niebo. Wielki Post 2023”. Każdy może wybrać sobie dowolny dzień tegorocznego Wielkiego Postu, który przeżyje o chlebie i wodzie, modląc się Litanią do św. Józefa w intencji licznych i świętych powołań. Prosimy o wpisanie się na  Listę, która jest na stoliku przy bocznym ołtarzu.
 8. Zachęcamy do odpisanie 1,5% od podatku na Caritas, na Hospicjum św. Tomasza w Sosnowcu lub na Fundację „Dla Rodziny” działającej przy Diecezjalnym Centrum Służby Rodzinie i Życiu w Sosnowcu.
 9. Zapraszamy młodzież, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania, na Drogę Krzyżową w piątek o 18:30, a później na obowiązkowe spotkanie do salki katechetycznej.
 10. Jak co roku 25 marca w uroczystość Zwiastowania Pańskiego chcemy podjąć dzieło Adopcji Dziecka Poczętego. Chętnych do podjęcia modlitwy o szczęśliwe narodzenie poczętych dzieci zapraszamy do wpisania się na listę, która jest na stoliku przy bocznym ołtarzu.
 11. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w V Niedzielę Wielkiego Postu.
 12. Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej. Można się też do kancelarii umówić telefonicznie – 519 512 811 lub napisać na adres: kancelaria@duchsosnowiec.pl .
 13. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej na każdy dzień. Błogosławionej niedzieli!