Przejdź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – I Niedziela Wielkiego Postu, 26 lutego 2023 r.

 1. Rozpoczęliśmy Wielki Post. Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki – dla dzieci o godz. 17.00, a dla młodzieży  i dorosłych o godz. 18.30. Po zakończeniu będzie można ucałować Krzyż i złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 2. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.30. Osoby chodzące na Mszę o godz. 18.00 zapraszamy wcześniej, aby wysłuchać kazania pasyjnego.
 3. „Bóg zapłać!” za złożony „dar serca” na spłacenie fotowoltaiki w kwocie 2160 zł.
 4. W odpowiedzi na Apel Przewodniczącego KEP – Abp. Stanisława Gądeckiego dzisiaj są zbierane ofiary do puszki, które za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przeznaczone na pomoc ofiarom wojny. Dziękujemy za okazane wsparcie.
 5. Przy ołtarzu wystawiony jest do adoracji krzyż. Ofiary składane do puszki przy krzyżu przeznaczone są na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 6. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek miesiąca Godzina święta o 17:00. Adorację poprowadzi Straż Honorowa NSPJ. 
 7. W I piątek miesiąca spowiedź rano i od godz. 17:00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 15:00. O 16:40 nabożeństwo do NSPJ. O 17:00 Droga Krzyżowa dla Dzieci. O 18:00 Msza Święta, a później Droga Krzyżowa dla młodzieży
  i dorosłych. Odwiedziny chorych na wyraźną prośbę telefoniczną od 15:30.
 8. W I sobotę Msza święta i nabożeństwo dla Żywego Różańca o godz. 7:00.
 9. Od Popielca jest wystawiona Księgą Trzeźwości, w której możemy wpisać podjętą przez nas abstynencję.
 10. Rekolekcje wielkopostne dla związków niesakramentalnych odbędą się w kaplicy Domu „Szilo” w Czeladzi od 3 do 5 marca 2023 r. Więcej informacji w gablocie.
 11. Rozpoczynamy akcję „Razem szturmujemy niebo. Wielki Post 2023”. Prosimy kapłanów oraz wszystkich parafian o włączenie się w dzieło modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. Każdy może wybrać sobie dowolny dzień tegorocznego Wielkiego Postu, który przeżyje o chlebie i wodzie, modląc się Litanią do św. Józefa w intencji licznych i świętych powołań z naszej diecezji. Lista jest na stoliku przy bocznym ołtarzu.
 12. Zachęcamy do odpisanie 1,5% od podatku na Hospicjum św. Tomasza w Sosnowcu lub na Fundację „Dla Rodziny” działającej przy Diecezjalnym Centrum Służby Rodzinie i Życiu w Sosnowcu.
 13. Zapraszamy młodzież, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania, na Drogę Krzyżową w piątek o 18:30, a później na obowiązkowe spotkanie do salki katechetycznej.
 14. W przyszłą niedzielę o godz. 10:00 będzie Msza miesięczna za Zmarłych. Można składać intencje w zakrystii.
 15. Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej. Można się też do kancelarii umówić telefonicznie – 519 512 811 lub napisać na adres: kancelaria@duchsosnowiec.pl .
 16. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej  i błogosławionej niedzieli!