Przejdź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – VII Niedziela Zwykła, 19 lutego 2023 r.

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 59. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Ku trzeźwości z Kościołem”. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w rodzinach.
 2. Dzisiaj składamy „dar serca” na spłacenie fotowoltaiki. „Bóg zapłać!”
 3. W środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msze Święte w naszym kościele będą o godz. 7.00, 9.00, 18.00 i 21.00. Tego dnia obowiązuje wstrzemięźliwość i post (tzw. post ścisły, który oznacza możliwość spożycia w ciągu dnia tylko jednego posiłku do syta, a rano i wieczorem można przyjąć jedynie nieco pokarmu). Prawem wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14. rok życia, prawem zaś o poście są związane wszystkie osoby pełnoletnie, aż do rozpoczęcia sześćdziesiątego roku życia. Także wierni, którzy stołują się w zakładach zbiorowego żywienia, są tego dnia zobowiązani do wypełnienia tej praktyki pokutnej.
 4. Od Popielca będzie wystawiona Księgą Trzeźwości, w której będziemy mogli wpisać podjętą przez nas abstynencję.
 5. Rozpoczynamy odprawianie nabożeństwa Drogi Krzyżowej, która będzie w najbliższy piątek – dla dzieci o godz. 17.00, a dla młodzieży  i dorosłych o godz. 18.30. Po zakończeniu będzie można ucałować Krzyż i złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego. W tym dniu będziemy też przeżywać dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego. Również zgodnie z Apelem Przewodniczącego KEP będziemy wznosić modlitwy w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie.
 6. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą w niedzielę o godz. 17.30. Osoby chodzące na Mszę o godz. 18.00 zapraszamy wcześniej, aby wysłuchać kazania pasyjnego.
 7. „Bóg zapłać!” za złożone ofiary do puszki w kwocie 910 zł na poszkodowanych podczas trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.
 8. W odpowiedzi na Apel Przewodniczącego KEP – Abp. Stanisława Gądeckiego – w niedzielę 26 lutego, po każdej Mszy Świętej, zostanie zorganizowana zbiórka środków finansowych, które za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przeznaczone na pomoc ofiarom wojny. Dziękujemy za okazane wsparcie.
 9. Rekolekcje wielkopostne dla związków niesakramentalnych odbędą się w kaplicy Domu „Szilo” w Czeladzi w dniach 3, 4 i 5 marca 2022 r. (piątek, sobota, niedziela). Spotkania rekolekcyjne będą zaczynać się o godz. 19.15.
 10. Rozpoczynamy akcję „Razem szturmujemy niebo. Wielki Post 2023”. Prosimy kapłanów oraz wszystkich parafian o włączenie się w dzieło modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. Każdy może wybrać sobie dowolny dzień tegorocznego Wielkiego Postu, który przeżyje o chlebie i wodzie, modląc się Litanią do św. Józefa w intencji licznych i świętych powołań z naszej diecezji. Lista dla chętnych będzie od Popielca na stoliku przy bocznym ołtarzu.
 11. Zachęcamy do odpisanie 1,5% od podatku na Hospicjum św. Tomasza w Sosnowcu lub na Fundację „Dla Rodziny” działającej przy Diecezjalnym Centrum Służby Rodzinie i Życiu w Sosnowcu.
 12. Zapraszamy młodzież, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 10:00.
 13. Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej. Można się też do kancelarii umówić telefonicznie – 519 512 811 lub napisać na adres: kancelaria@duchsosnowiec.pl .
 14. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej  i błogosławionej niedzieli!