Przejdź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV Niedziela Zwykła, 29 stycznia 2023 r.

 1. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych. Módlmy się za wszystkich dotkniętych tą chorobą.
 2. W czwartek, 2 lutego, święto Ofiarowania Pańskiego – w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze o godz. 9:00 i 18:00. Podczas Mszy błogosławieństwo świec. Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego. Szczególną modlitwą otaczamy wszystkie osoby, które żyją konsekracją zakonną. Modlimy się o nowe powołania do życia zakonnego i wspieramy swoimi ofiarami żeńskie zakony klauzurowe. W tym dniu dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej na Mszy o godz. 18:00 otrzymają świece, które zostaną pobłogosławione.
 3. W czwartek po godz. 19:00 będziemy rozbierać szopkę. Zapraszamy do pomocy.
 4.  W piątek na godzinę 9:00 prosimy Panów i Panie do pomocy przy rozbieraniu choinek
  i sprzątaniu.
 5. W piątek św. Błażeja, biskupa i męczennika. Podczas Mszy udzielimy błogosławieństwa św. Błażeja, połączonego z prośbą  o zachowanie od chorób gardła i języka.
 6. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 7. W I czwartek miesiąca Godzina święta o 17:00. Adorację poprowadzi Straż Honorowa NSPJ.
 8. W I piątek miesiąca spowiedź rano i od godz. 17:00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu
  o godz. 15:00. O 18:00 nabożeństwo do NSPJ i Msza. Odwiedziny chorych na wyraźną prośbę telefoniczną od 15:30.
 9. W I sobotę Msza święta i nabożeństwo dla Żywego Różańca o godz. 7:00.
 10. Kancelaria parafialna w czasie kolędy jest czynna w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej. Można się też do kancelarii umówić telefonicznie – 519 512 811 lub napisać na adres:  kancelaria@duchsosnowiec.pl .
 11. Dobiega końca tegoroczna kolęda. Serdecznie dziękujemy za chwile wspólnej modlitwy, budujące świadectwo wiary, serdeczne przyjęcie oraz złożone ofiary. Wszystkich, którzy nie mogli przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie, a pragną zaprosić kapłana do swoich domów, prosimy o kontakt z kapłanem w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy udanego tygodnia. Szczęść Boże!