Przejdź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, 1 stycznia 2023 r. Nowy Rok

  1. Dzisiaj Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Na rozpoczęcie Nowego Roku śpiewamy hymn do Ducha Świętego w celu uproszenia łask, światła i mocy Bożej na ten nowy czas. Do tej praktyki przypisany jest odpust zupełny.
  2. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15:00. Godzina Święta o 17:00 i zakończenie przed Mszą o godz. 18:00.
  3. W piątek 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 8:00, 10:00, 12:00 i 18:00. W tym dniu błogosławimy kadzidło i kredę, którą oznaczamy drzwi naszych mieszkań i domów literami C+M+B i cyframi bieżącego roku. Litery oznaczają imiona mędrców albo też stanowią skrót wezwania: Christus mansionem benedicat, czyli „Chrystus mieszkanie błogosławi”. Taca przeznaczona jest na misje.
  4. W uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli odbędzie się wspólne kolędowanie w naszym kościele o godz. 16:00. Już dzisiaj Zapraszamy! Chętnych do zaśpiewania kolędy prosimy o zgłaszanie się do ks. Proboszcza lub napisać na adres: kancelaria@duchsosnowiec.pl.
  5. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy Straż Honorową Najświętszego Serca Pana Jezusa do wspólnego śpiewania kolęd o godz. 16:00.
  6. W I sobotę na nabożeństwo zapraszamy Żywy Różaniec i chętnych. Po nabożeństwie członkinie i członków Żywego Różańca zapraszamy na spotkanie opłatkowe w salce.
  7. Za tydzień Święto Chrztu Pańskiego. Kończy się okres Narodzenia Pańskiego. Będziemy gościć przedstawiciela naszego Seminarium Duchownego i wspólnie się modlić o nowe powołania kapłańskie. Proszę też o wsparcie – taca jest na Seminarium.
  8. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sosnowcu, w ramach kampanii „Otwórz serce – daj dom” poszukuje osoby, które chciałyby zostać Rodzicami Zastępczymi. Więcej informacji na temat kampanii znajduje się w gablocie z ogłoszeniami parafialnymi.
  9. Kancelaria parafialna w czasie kolędy jest czynna w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej. Można się też do kancelarii umówić telefonicznie – 519 512 811 lub napisać na adres:  kancelaria@duchsosnowiec.pl .
  10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy, żeby miłość, radość i pokój, które przynosi Boża Dziecina, gościły w waszym życiu w Nowym Roku 2023. Szczęść Boże!