Przejdź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Uroczystość Narodzenia Pańskiego, 25 grudnia 2022 r.

 1. Jutro, przypada Święto św. Szczepana. Na Mszę o godz. 12:00 zapraszamy Małżonków, którzy obchodzili w kończącym się roku swoje jubileusze małżeńskie i rodziców z dziećmi. Prosimy o zgłaszanie do zakrystii Małżonków – Jubilatów. Podczas Mszy Jubilaci odnowią przyrzeczenia małżeńskie, a dzieci otrzymają specjalne błogosławieństwo. Taca przeznaczona na Diecezjalny Fundusz Stypendialny.
 2. We wtorek święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Błogosławieństwo wina.
 3. W środę święto świętych Młodzianków, męczenników.
 4. Święto Świętej Rodziny w tym roku przypada w piątek 30 grudnia. Jest to dzień modlitw o świętość małżeństw i rodzin.
 5. W piątek, 30 grudnia, zapraszamy na Mszę o godz. 18:00 za Zmarłych w roku 2022.
 6. W sobotę, w Sylwestra na zakończenie Starego Roku nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o godz. 18:00.
 7. W przyszła niedzielę przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Na rozpoczęcie Nowego Roku śpiewamy hymn do Ducha Świętego w celu uproszenia łask, światła i mocy Bożej na ten nowy czas. Do tej praktyki przypisany jest odpust zupełny.
 8. Bardzo serdecznie dziękuję za złożony „dar serca” w kwocie 2120 zł. Bóg zapłać!
 9. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy trudzili się nad świątecznym wystrojem naszej świątyni i uroczystą oprawą świąt. Bóg zapłać!
 10. Wizytę duszpasterską zwaną kolędą rozpoczniemy 28 grudnia. Program kolędy będzie dostępny jutro.
 11. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sosnowcu, w ramach kampanii „Otwórz serce – daj dom” pragnie zaprosić wszystkie osoby, do podzielenia się swoją miłością w tym szczególnym czasie Świąt Bożego Narodzenia. Poszukiwane są osoby, które mają otwarte serca i chciałyby zostać Rodzicami Zastępczymi. Więcej informacji na temat kampanii znajduje się w gablocie z ogłoszeniami parafialnymi.
 12. Już dzisiaj zapraszamy w uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli na wspólne kolędowanie w naszym kościele o godz. 16:00. Chętnych do zaśpiewania kolędy prosimy o zgłaszanie się do ks. Proboszcza lub napisać na adres: kancelaria@duchsosnowiec.pl.
 13. Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej. Można się też do kancelarii umówić telefonicznie – 519 512 811 lub napisać na adres:  kancelaria@duchsosnowiec.pl .
 14. Wszystkim drogim Parafianom, Dobrodziejom, Gościom życzymy, żeby miłość, radość i pokój, które przynosi Boża Dziecina, gościły w waszym życiu każdego dnia i były nadzieją na lepsze jutro. Na cały tydzień Szczęść Boże!

Wizyta duszpasterska:

Środa 28 grudnia 
Ks. Jakub od godz. 9:00 i od 15:30 ul. Szymanowskiego blok 59 klatka I od numeru 1-87

Czwartek 29 grudnia 
Ks. Andrzej od godz. 15:30 ul. Dmowskiego blok 2

Piątek 30 grudnia 
Ks. Andrzej od godz. 9:00 u. Cienista, Błotna, Czereśniowa, Wiśniowa
Ks. Jakub od godz. 9:00 i od 15:30 ul. Szymanowskiego blok 59 klatka II od numeru 88-174

Sobota 31 grudnia
Ks. Jakub od godz. 9:00 ul. Braci Mieroszewskich