Przejdź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV Niedziela Adwentu, 18 grudnia 2022 r.

 1. Dzisiaj IV niedziela adwentu. Składamy „dar serca” na spłacenie założonej na kościele instalacji fotowoltaicznej. Bóg zapłać!
 2. Trwamy na nowennie do Dzieciątka Jezus. Jest rano o 7:00 w czasie Mszy.
 3. Zapraszamy na Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w sobotę o 7:00. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych z lampionami.
 4. W zakrystii można nabywać opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritas.
 5. We wtorek od godz. 9:00 będziemy oprawiać i ustawiać w kościele choinki. Zapraszamy chętnych Panów do pomocy.
 6. W czwartek  prosimy o zgłaszanie się po paczki żywnościowe w kościele od godz. 16:00. Po Mszy o godz. 18:00 będziemy robić szopkę. Chętnych do pomocy zapraszamy.
 7. W piątek zapraszamy chętnych do pomocy przy sprzątaniu kościoła od 9:00.
 8. Odwiedziny chorych przed świętami w piątek od godz. 16:00. Prosimy zgłaszać  Chorych telefonicznie.
 9. W sobotę Wigilia Narodzenia Pańskiego – Msza tylko rano o 7:00.
 10. W sobotę wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Zachęcamy do godnego przeżycia Wigilii i całych świąt Bożego Narodzenia oraz do zachowania takich zwyczajów, jak łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii i śpiewanie kolęd. Zachowajmy też zwyczaj wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 11. Po wieczerzy wigilijnej zapraszamy na Pasterkę o godz. 24:00. Taca jest na Fundusz Ochrony Życia.
 12. W niedzielę, 25 grudnia Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Zapraszamy na Msze o godz. 8:00, 10:00, 12:00 i 18:00.
 13. W poniedziałek, 26 grudnia przypada Święto św. Szczepana. Na Mszę o godz. 12:00 zapraszamy Małżonków, którzy obchodzili w kończącym się roku swoje jubileusze małżeńskie i rodziców z dziećmi. Prosimy o zgłaszanie do zakrystii Małżonków – Jubilatów. Podczas Mszy Jubilaci odnowią przyrzeczenia małżeńskie, a dzieci otrzymają specjalne błogosławieństwo. Tradycyjnie składamy ofiary na Uczelnie Katolickie.
 14. Wizytę duszpasterską zwaną kolędą rozpoczniemy 28 grudnia. Program kolędy będzie dostępny pod koniec tygodnia i w święta.
 15. Już dzisiaj zapraszamy w uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli na wspólne kolędowanie w naszym kościele o godz. 16:00. Chętnych do zaśpiewania kolędy prosimy o zgłaszanie się do ks. Proboszcza lub napisać na adres: kancelaria@duchsosnowiec.pl.
 16. Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej. Można się też do kancelarii umówić telefonicznie – 519 512 811 lub napisać na adres:  kancelaria@duchsosnowiec.pl .
 17. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Błogosławionej niedzieli!