Przejdź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – II Niedziela Adwentu, 4 grudnia 2022 r.

 1. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. W niedzielę nauki dla wszystkich na Mszach o godz. 8:00, 10:00 i 18:00, a dla dzieci o 12:00. W poniedziałek i wtorek Msze z nauką dla wszystkich o godz. 9:00 i 18:00. Spowiedź we wtorek od 8:30 do 10:00 i od 17:30 do 19:00. W środę Mszą o godz.  9:00 w intencji Chorych i Osób w podeszłym wieku zakończymy rekolekcje. Rekolekcje prowadzi ks. Krzysztof Zapała. Dodatkowe spotkanie z Rekolekcjonistą w poniedziałek o godz. 19:00 w salce katechetycznej. Zapraszamy!!!
 2. Dziś obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do puszki przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na ten cel.
 3. Dzisiaj również wspominamy św. Barbarę – patronkę górników. Msza  w intencji górników i ich rodzin o godzinie 8:00. Górnikom życzymy, aby św. Barbara strzegła ich od wszelkiego niebezpieczeństwa i wypraszała u Boga potrzebne łaski.
 4. We wtorek, 6 grudnia wspomnienie św. Mikołaja, biskupa. Pamiętajmy o najmłodszych.
 5. W czwartek, 8 grudnia, uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze o godz. 9:00 i 18:00.
 6. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Roratach – Mszach Świętych ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w sobotę o godz. 7:00. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych z lampionami.
 7. Zachęcamy do zaangażowania się w akcję Caritas „Tytka charytatywna”. Zabieramy Tytki do domu  i wypełniamy je żywnością lub artykułami chemicznymi. Następnie wypełnione Tytki przynosimy w czasie Adwentu z powrotem do parafii i rozdajemy najuboższym. Tytki są na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 8. W zakrystii można nabywać opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom  – mała świeca 7 zł, a duża 18 zł. Na stoliku są wystawione kalendarze w cenie 10 zł.
 9. Dzisiaj posługę organisty w naszej Parafii rozpoczyna Antoni.
 10. Chcemy w naszej Parafii powołać grupę starszych ministrantów – dorosłych mężczyzn – Ojców i Dziadków. Chętnych prosimy, aby zgłaszali się do ks. Jakuba.
 11. Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej. Można się też do kancelarii umówić telefonicznie – 519 512 811.
 12. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Błogosławionej niedzieli!