Przejdź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXXIV -Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, 20 listopada 2022 r.

 1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej. To ruch katolików świeckich zmierzający do wprowadzania wartości chrześcijańskich w życie publiczne.
 2. Dzisiaj składamy „dar serca” na spłacenie instalacji fotowoltaicznej. Bóg zapłać!
 3. Dzisiaj na Mszy o godz. 10:00 będziemy się modlić za nasz Chór parafialny, który istnieje od roku 2008. Przez modlitwę chcemy naszym Chórzystom wyrazić wdzięczność za ubogacanie poprzez piękny śpiew sprawowanej w naszym kościele liturgii. Bóg zapłać!!!
 4. Dzisiaj o godz. 19:00 w Bazylice Katedralnej pw. Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu odbędzie się koncert pt. Laudate Dominum. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
 5. Dzisiaj na Mszy o godz. 8:00 zostały pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Do niektórych rodzin zostaną dostarczone przez Panie z Żywego różańca. Pozostałe rodziny będą mogły opłatki nabywać w zakrystii, a składane Ofiary  będą przeznaczone na spłacenie instalacji fotowoltaicznej.
 6. Na stoliku przy wyjściu z kościoła są wyłożone Kalendarze na rok 2023. Są to Kalendarze misyjne i Kalendarze Diecezjalne. Dobrowolne ofiary za kalendarze wrzucamy do skarbonki obok.
 7. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i okres Adwentu – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.
 8. Zachęcamy do zaangażowania się w akcję Caritas „Tytka charytatywna”. Zabieramy Tytki do domu  i wypełniamy je żywnością lub artykułami chemicznymi. Następnie wypełnione Tytki przynosimy w czasie Adwentu z powrotem do parafii i rozdajemy najuboższym. Tytki są na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 9. Przypominamy, że w każdą niedzielę o godz. 9:45 modlimy się za Zmarłych z wypominek.
 10. Koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z okazji 100 rocznicy przyłączenia Śląska do Polski – wstęp wolny – 19 listopada 2022 o godz. 16:00 w Hali Widowiskowo-Sportowej Będzin Arena. Koncert jest współorganizowany przez naszą diecezję.
 11. Wojownicy Maryi zapraszają na Noc walki o błogosławieństwo dla Polski, która odbędzie się z 25 na 26 listopada w kościele pw. św. Antoniego z Padwy w Dąbrowie Górniczej – Gołonogu. Początek o godz. 21:00. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 12. W gablocie i na stronie internetowej znajduje się Komunikat Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.
 13. W bieżącym roku przypada 90. rocznica Wielkiego Głodu na Ukrainie, jednej z najokrutniejszych zbrodni dokonanych przez reżim sowiecki, której kulminacja przypadła na lata 1932-1933. Ludobójstwo dokonane przez Rosję pochłonęło – wg różnych szacunków – od 3 do 10 mln ofiar, w tym również Polaków. W przyszłą niedzielę – we wszystkich kościołach w Polsce – pragniemy modlić się w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie oraz w intencji wszystkich ofiar tamtej zbrodni.
 14. Chcemy w naszej Parafii powołać grupę starszych ministrantów – dorosłych mężczyzn – Ojców i Dziadków. Chętnych prosimy, aby zgłaszali się do ks. Jakuba.
 15. Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej. Można się też do kancelarii umówić telefonicznie – 519 512 811.
 16. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Błogosławionej niedzieli!