Przejdź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXXIII Niedziela Zwykła, 13 listopada 2022 r.

 1. Dzisiaj przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, który  przeżywany pod hasłem „Solidarni z Ukrainą”. Po Mszy zbiórka do puszek na wsparcie chrześcijan w tym kraju.
 2. W dzisiejszą niedzielę przeżywany VI Światowy Dzień Ubogich. Caritas Diecezji Sosnowieckiej zaprasza do udziału w ogólnopolskiej akcji „Tytka Charytatywna”, a tym samym do wsparcia najuboższych w swojej parafii. „Tytki” są na stoliku przy wyjściu z kościoła. Można taką „Tytkę” zabrać i do Bożego Narodzenia przynieść z żywnością i produktami z chemii gospodarczej. Zostaną one dostarczone do potrzebujących w parafii przed Świętami Bożego Narodzenia.
 3. Dzisiaj też na naszą Parafię przypada dzień modlitwy o powołania w Sztafecie Modlitwy o powołania. Zachęcamy do osobistej modlitwy w tej intencji. Zapraszamy na różaniec w intencji powołań o godz. 17:00.
 4. W najbliższą środę Msza święta zbiorowa w intencji Żyjących. Intencje można składać przed Mszą o godz. 18:00.
 5. Przypominamy, że w każdą niedzielę o godz. 9:45 modlimy się za Zmarłych z wypominek.
 6. Koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z okazji 100 rocznicy przyłączenia Śląska do Polski – wstęp wolny – 19 listopada 2022 o godz. 16:00 w Hali Widowiskowo-Sportowej Będzin Arena. Koncert jest współorganizowany przez naszą diecezję.
 7.  W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.  Przygotowujemy się do niej przez 9-dniową nowennę. W uroczystość odnowimy Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana na Mszach o godz. 8:00 i 10:00. Złożymy też w tym dniu „dar serca” na spłacenie instalacji fotowoltaicznej.
 8. W przyszła niedzielę na Mszy o godz. 10:00 będziemy się modlić również za nasz Chór parafialny. Przez modlitwę chcemy naszym Chórzystom wyrazić wdzięczność za ubogacanie poprzez piękny śpiew sprawowanej w naszym kościele liturgii. Bóg zapłać!!!
 9. 20 listopada o godz. 19:00 w Bazylice Katedralnej pw. Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu odbędzie się koncert pt. Laudate Dominum. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
 10. Wojownicy Maryi zapraszają na Noc walki o błogosławieństwo dla Polski, która odbędzie się z 25 na 26 listopada w kościele pw. św. Antoniego z Padwy w Dąbrowie Górniczej – Gołonogu.  Początek o godz. 21:00. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 11. Chcemy w naszej Parafii powołać grupę starszych ministrantów – dorosłych mężczyzn – Ojców i Dziadków. Chętnych prosimy, aby zgłaszali się do ks. Jakuba.
 12. Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej. Można się też do kancelarii umówić telefonicznie – 519 512 811.
 13. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Błogosławionej niedzieli!