Przejdź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXXII Niedziela Zwykła – 6 listopada 2022 r.

 1. W intencji Zmarłych z wypominek modlimy się przez oktawę od 1 do 8 listopada na różańcu o godz. 17:00 z wypominkami i na Mszy Świętej o godz. 18:00.
 2. Przy wyjściu z kościoła są kartki na wypominki. Wypominki przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii.
 3. Zachęcamy do korzystania z możliwości uzyskania odpustu ofiarowanego za zmarłych. Przypominamy, że wierni, którzy nabożnie odwiedzą cmentarz i pomodlą się za zamarłych, zyskają odpust dla dusz w czyśćcu cierpiących. Odpust ten w dniach 1-8 listopada jest odpustem zupełnym, a w pozostałe dni roku jest odpustem cząstkowym. Jest to odpust pod zwykłymi warunkami. Odpust zupełny można zyskać dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej, jeden raz na dzień.
 4. W piątek, 11 listopada, przypada 104. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości – Święto Niepodległości. Pamiętajmy o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie za niepodległą Polskę. Zapraszamy na Mszę za Ojczyznę o godz. 9:00. W tym dniu Ksiądz Biskup udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i innych form pokuty.
 5. Koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z okazji 100 rocznicy przyłączenia Śląska do Polski – wstęp wolny – 19 listopada 2022 o godz. 16:00 w Hali Widowiskowo-Sportowej Będzin Arena. Koncert jest współorganizowany przez naszą diecezję.
 6. Fundacja Pomoc Opiekunom udziela bezpłatnej konsultacji na temat świadczeń i programów pomocowych, z jakich mogą skorzystać: osoba niepełnosprawna wymagająca opieki oraz jej opiekun. Telefon kontaktowy na plakacie w gablocie.
 7. W niedzielę 13 listopada będziemy obchodzić VI Światowy Dzień Ubogich. Caritas Diecezji Sosnowieckiej zaprasza wszystkich do udziału w ogólnopolskiej akcji „Tytka Charytatywna”, a tym samym do wsparcia najuboższych w swojej parafii.
 8. W przyszłą niedzielę, 13 listopada przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Będzie zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
 9. W przyszła niedzielę na naszą Parafię przypada dzień modlitwy o powołania w Sztafecie Modlitwy o powołania. Przez cała niedzielę podczas Mszy świętych będziemy się modlić o powołania. Zapraszamy na różaniec w intencji powołań o godz. 17:00.
 10. 20 listopada obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Do tego wydarzenia przygotujemy się przez 9-dniową nowennę, która rozpocznie się w piątek, 11 listopada (w Święto Niepodległości) i potrwa do soboty, 19 listopada. W samą uroczystość odczytamy Jubileuszowy Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana.
 11. Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej. Można się też do kancelarii umówić telefonicznie – 519 512 811.
 12. Ze spowiedzi możemy skorzystać 20 minut przed Mszą.
 13. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Błogosławionej niedzieli!