Przejdź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXIX Niedziela Zwykła – 16 października 2022 r.

 1. Dzisiaj obchodzimy XXII Dzień Papieski. Ofiary składane do puszki przeznaczone są na pomoc zdolnej i niezamożnej młodzieży. Na godzinę 19:15 zapraszamy na Plac Papieski by wspólnie odmówić różaniec w rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża.
 2. Dzisiaj składamy „dar serca” na spłacenie fotowoltaiki.
 3. We wtorek święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia. W naszych modlitwach pamiętajmy o lekarzach, pielęgniarkach, położnych i całej Służbie Zdrowia.
 4. W tym tygodniu w środę Msza Święta zbiorowa za Żyjących o godz. 18.00. Intencje można składać przed Mszą świętą.
 5. W sobotę 22 października wspomnienie św. Jana Pawła II.
 6. W sobotę 22 października odbędzie się Diecezjalne Sympozjum Naukowe „Rodzina po pandemii. Wyzwania i zadania”. Początek o godz. 9:00 w auli głównej Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu przy ul. Będzińskiej 60. Program na tablicy ogłoszeń.
 7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Taca będzie przeznaczona na Papieskie Dzieła Misyjne.
 8. 23 października za tydzień w niedzielę przy parafii Miłosierdzia Bożego na ul. Jagiellońskiej 2a
  w Sosnowcu odbędzie się akcja honorowego oddawania krwi w ramach budowania żywego pomnika dla św. Jana Pawła II z racji przypadającego wspomnienia Wielkiego Papieża. Krew będzie można oddać w godzinach od 9:00 do 12:00. Zaznaczamy, że każda osoba, która odda krew otrzymuje dwa dni wolnego od pracy, czyli w tym wypadku taka osoba ma jeszcze ekstra wolny poniedziałek.
 9. Zapraszamy codziennie na różaniec o godz. 17:00 dzieci, młodzież i dorosłych. Prosimy, aby różaniec dzieci prowadziły we wtorki i czwartki, młodzież w poniedziałki i piątki, Żywy Różaniec we środy, soboty i niedziele. Za pobożne odmówienie części różańca w kościele lub w domu, połączone z rozważaniem tajemnic, można uzyskać odpust zupełny. W środę nabożeństwo różańcowe będzie połączone z nowenną do MB Nieustającej Pomocy.
 10.  W każdą niedzielę zapraszamy młodzież klas V, VI, VII, VIII szkoły podstawowej i młodzież szkół średnich na Mszę o godz. 10:00, a dzieci klas I, II, III, IV i przedszkolaków na Mszę o godz. 12:00.
 11. Rozpoczynamy przyjmowanie wypominków. Kartki na wypominki możemy zabrać sobie ze stolika przy wyjściu z kościoła. Wypominki przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii.
 12.  Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej. Można się też do kancelarii umówić telefonicznie – 519 512 811.
 13. Ze spowiedzi możemy skorzystać 20 minut przed Mszą.
 14. Za wszelkie ofiary składane na tacę i na konto parafialne oraz za wszelką życzliwość niech Bóg hojnie wynagrodzi i błogosławi.
 15. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
 16. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i dobrego wypoczynku niedzielnego!