Przejdź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXVIII Niedziela Zwykła – 9 października 2022 r.

 1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę św. Franciszka pod hasłem “Mniej znaczy więcej. Radość
  z dzielenia”. Odpowiadając na wezwanie Ojca Świętego, wraz ze Światowym Ruchem Katolików na rzecz Środowiska, złączymy się jako Kościół w dziękczynieniu i modlitwie za cały świat stworzony.
 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy: w czwartek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera; w piątek – wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy,
  w sobotę – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.
 3. Zapraszamy codziennie na różaniec o godz. 17:00 dzieci, młodzież i dorosłych. Prosimy, aby różaniec dzieci prowadziły we wtorki i czwartki, młodzież w poniedziałki i piątki, Żywy Różaniec we środy, soboty i niedziele. Za pobożne odmówienie części różańca w kościele lub w domu, połączone z rozważaniem tajemnic, można uzyskać odpust zupełny. W środę nabożeństwo różańcowe będzie połączone z nowenną do MB Nieustającej Pomocy.
 4. W czwartek, 13 października, zapraszamy o godz. 20:00 na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie.
 5. W piątek Dzień Edukacji Narodowej. Pamiętajmy w modlitwie o nauczycielach
  i wychowawcach.
 6. W każdą niedzielę zapraszamy młodzież klas V, VI, VII, VIII szkoły podstawowej i młodzież szkół średnich na Mszę o godz. 10:00, a dzieci klas I, II, III, IV i przedszkolaków na Mszę o godz. 12:00.
 7. Rozpoczynamy przyjmowanie wypominków. Kartki na wypominki możemy zabrać sobie ze stolika przy wyjściu z kościoła. Wypominki przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii.
 8. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski. Tego dnia swoimi ofiarami do puszek możemy wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II.
 9. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do chóru parafialnego. Chór ma próby w każdą środę po wieczornej Mszy w salce katechetycznej.
 10. Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej. Można się też do kancelarii umówić telefonicznie – 519 512 811.
 11. Ze spowiedzi możemy skorzystać 20 minut przed Mszą.
 12. Za wszelkie ofiary składane na tacę i na konto parafialne oraz za wszelką życzliwość niech Bóg hojnie wynagrodzi i błogosławi.
 13. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
 14. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i dobrego wypoczynku niedzielnego!