Przejdź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXVII Niedziela Zwykła – 2 października 2022 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę prosimy o ofiary do puszek, które zostaną przeznaczone na dzieła Caritas. Za każde wsparcie z serca dziękujemy.
 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada: we wtorek– wspomnienie św. Franciszka z Asyżu; w środę – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, Zakonnicy; w piątek – wspomnienie NMP Różańcowej.
 3. Zapraszamy codziennie na różaniec o godz. 17:00 dzieci, młodzież i dorosłych. Prosimy, aby różaniec dzieci prowadziły we wtorki i czwartki, młodzież w poniedziałki i piątki, Żywy Różaniec we środy, soboty i niedziele. Za pobożne odmówienie części różańca w kościele lub w domu, połączone z rozważaniem tajemnic, można uzyskać odpust zupełny.
 4. We wtorek o godz. 17:00 będzie błogosławieństwo różańców dla dzieci klas III.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. Zapraszamy na Godzinę Święto o godz. 16:00. Adorację poprowadzi Straż Honorowa NSPJ. W piątek spowiedź rano przed Mszą i od godz. 17:00. O 15:00 adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17:00 różaniec i zakończenie adoracji o 18:00 nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a następnie Msza święta. Dzieci zachęcamy do praktykowania 9 pierwszych piątków miesiąca. Odwiedziny chorych od 15:30 po telefonicznym zgłoszeniu.
 6. W piątek przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. To także rocznica śmierci ks. bpa Adama Śmigielskiego. Pamiętajmy w modlitwach o naszym pierwszym Pasterzu.
 7. W piątek we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej na Różaniec o 17:00 i Mszę zapraszamy Członkinie i Członków Żywego Różańca, a później na spotkanie w salce katechetycznej.
 8. Za tydzień, 9 października, będziemy obchodzić Niedzielę św. Franciszka pod hasłem “Mniej znaczy więcej. Radość z dzielenia”. Odpowiadając na wezwanie Ojca Świętego, wraz ze Światowym Ruchem Katolików na rzecz Środowiska, złączymy się jako Kościół w dziękczynieniu i modlitwie za cały świat stworzony.
 9. W każdą niedzielę zapraszamy młodzież klas V, VI, VII, VIII szkoły podstawowej i młodzież szkół średnich na Mszę o godz. 10:00, a dzieci klas I, II, III, IV i przedszkolaków na Mszę o godz. 12:00.
 10. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do chóru parafialnego. Chór ma próby w każdą środę po wieczornej Mszy w salce katechetycznej.
 11. Zapraszamy ministrantów i kandydatów na zbiórką w środę o godz. 18:45 w salce katechetycznej.
 12. Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej. Można się też do kancelarii umówić telefonicznie – 519 512 811.
 13. Przypominam, że ze spowiedzi możemy skorzystać 20 minut przed Mszą.
 14. Zapraszamy na spektakl muzyczny pt. „GOMER – serce niekompletne”. To opowieść o sensie życia, miłości ludzkiej, miłości Boga do nas, a także o trudnościach życia małżeńskiego. Spektakl odbędzie się 8 października (sobota) o 19.00 w Domu Katolickim przy Katedrze. Wstęp wolny. Więcej szczegółów na Facebooku i na stronie diecezjalnej.
 15. Za wszelkie ofiary składane na tacę i na konto parafialne oraz za wszelką życzliwość niech Bóg hojnie wynagrodzi i błogosławi.
 16. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
 17. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i dobrego wypoczynku niedzielnego!