Przejdź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXVI Niedziela Zwykła – 25 września 2022 r.

 1. Dzisiaj XXVI Niedziela Zwykła. Przypada Dzień Migranta i Uchodźcy.
 2. Dziękuję Parafianom za udział w Marszu dla Życia i Rodziny, który odbył się pod hasłem „Mama i tata – najlepsi wychowawcy świata!” w ubiegłą niedzielę. Tak niewiele potrzeba, aby opowiedzieć się za życiem. „Bóg zapłać!”
 3. Od soboty rozpoczynamy różaniec na który zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Prosimy, aby różaniec dzieci prowadziły we wtorki i czwartki, młodzież w poniedziałki i piątki, Żywy Różaniec we środy, soboty i niedziele. Różaniec będzie codziennie o godz. 17:00.Za pobożne odmówienie jednej części różańca w kościele lub w domu, połączone z rozważaniem tajemnic, można uzyskać odpust zupełny.
 4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy Żywy Różaniec i chętnych na Msza św. wynagradzającą Niepokalanemu Sercu NMP i nabożeństwo o godz. 7:00.
 5. W przyszła niedzielę na Mszy świętej o godz. 12:00 będzie błogosławieństwo różańców dla dzieci klas III.
 6. Składam serdeczne podziękowanie za „dar serca” na spłacenie fotowoltaiki. Złożono 1730 zł. Bóg zapłać!
 7. W każdą niedzielę zapraszamy młodzież klas V, VI, VII, VIII szkoły podstawowej i młodzież szkół średnich na Mszę o godz. 10:00, a dzieci klas I, II, III, IV i przedszkolaków na Mszę o godz. 12:00.
 8. Prosimy Rodziców, aby zadbali o uczęszczanie dzieci na religię.
 9. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do chóru parafialnego. Chór ma próby w każdą środę po wieczornej Mszy w salce katechetycznej.
 10. Zapraszamy ministrantów i kandydatów na ministrantów na zbiórką w środę
  o godz. 18:45 w salce katechetycznej.
 11. Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej. Można się też do kancelarii umówić telefonicznie – 519 512 811. W najbliższy poniedziałek – jutro – kancelaria nieczynna.
 12. Przypominam, że ze spowiedzi możemy skorzystać 20 minut przed Mszą.
 13. Zapraszamy na spektakl muzyczny pt. „GOMER – serce niekompletne”. To opowieść o sensie życia, miłości ludzkiej, miłości Boga do nas, a także o trudnościach życia małżeńskiego. Spektakl odbędzie się 8 października (sobota) o 19.00 w Domu Katolickim przy Katedrze. Wstęp wolny. Więcej szczegółów na Facebooku i na stronie diecezjalnej.
 14. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:
  we wtorek– wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera.
  w środę – wspomnienie św. Wacława, męczennika.
  w czwartek – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
  w piątek – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.
  w sobotę – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.
 15. Za wszelkie ofiary składane na tacę i na konto parafialne oraz za wszelką życzliwość niech Bóg hojnie wynagrodzi i błogosławi.
 16. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
 17. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa
  i dobrego wypoczynku niedzielnego!