Przejdź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXV Niedziela Zwykła – 18 września 2022 r.

 1. Dzisiaj XXV Niedziela Zwykła. Przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu i świętego Stanisława Kostki Patrona dzieci i młodzieży. Składamy „dar serca” na spłacenie fotowoltaiki.
 2. Przypominamy o zaproszeniu na dzisiejszy Marsz dla Życia i Rodziny. Odbędzie się on pod hasłem „Mama i tata – najlepsi wychowawcy świata!” Rozpocznie się o godz. 15 przed sosnowiecką Katedrą, przejdzie do parafii pw. św. Rafała Kalinowskiego i zakończy się festynem rodzinnym na placu przy kościele.
 3. W środę przypada św. Mateusza i Ewangelisty. Zapraszamy na Mszę świętą miesięczną
  w intencji Żyjących. Intencje można składać do koszyczka.
 4. W piątek przypada wspomnienie św. Ojca Pio. Zapraszamy na wieczorną Mszę świętą  zbiorowa za wstawiennictwem św. Ojca Pio. Można składać intencje do koszyczka.
 5. Wspólnota Wojowników Maryi Dąbrowa Górnicza-Sosnowiec – przyłącza się do Wielkiej Nowenny w intencji naszej Ojczyzny – wspólnej akcji modlitewnej organizowanej przez wspólnoty katolickie w całej Polsce – „Noc walki o błogosławieństwo dla Polski”. Wydarzenie to będzie miało miejsce po raz kolejny w parafii NMP Fatimskiej w Sosnowcu w nocy z 24 na 25 września Sobota/Niedziela). Rozpoczęcie o godz. 21:00. Więcej informacji na plakacie.
 6. W dniach 24-25 września 2022 r. (sobota-niedziela) pod hasłem „Rodzina wspólnotą pokoju” odbędzie się 38. Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Zapraszamy do udziału wszystkie osoby, którym sprawy małżeństwa, rodziny i życia nie są obojętne. Program pielgrzymki znajduje się na plakacie w gablotce.
 7. W każdą niedzielę zapraszamy młodzież klas VI, VII, VIII szkoły podstawowej i młodzież szkół średnich na Mszę o godz. 10:00, a dzieci klas I, II, III, IV i przedszkolaków na Mszę o godz. 12:00.
 8. Prosimy Rodziców, aby zadbali o uczęszczanie dzieci na religię.
 9. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do chóru parafialnego. Chór ma próby
  w każdą środę po wieczornej Mszy w salce katechetycznej.
 10. Zapraszamy ministrantów i kandydatów na zbiórką w środę o godz. 18:45 w salce katechetycznej.
 11. Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej. Można się też do kancelarii umówić telefonicznie – 519 512 811.
 12. Przypominam, że ze spowiedzi możemy skorzystać 20 minut przed Mszą.
 13. Bardzo serdecznie dziękuję Parafianom za przygotowanie i uczestnictwo w peregrynacji Krzyża Papieskiego i Relikwii św. Jana Pawła II. „Bóg zapłać!” za dar wspólnej modlitwy.
 14. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.