Przejdź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXIV Niedziela Zwykła – 11 września 2022 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy czas peregrynacji Krzyża papieskiego i relikwii św. Jana Pawła II. Trwamy na modlitwie. Na Mszę o godz. 8:00 zapraszamy Seniorów. Na Mszę o godz. 10:00 zapraszamy młodzież na rozpoczęcie roku szkolnego i na pierwsze spotkanie dla bierzmowanych. Na Mszę o godz. 12.00 zapraszamy dzieci na rozpoczęcie roku szkolnego. Po mszy świętej poświęcimy tornistry dla uczniów klas pierwszych. Będzie też pierwsze spotkanie dla dzieci komunijnych z rodzicami. Później będzie czas na adorację prywatną. O godz. 15:00 rozpocznie się Godzina Miłosierdzia w czasie której będziemy mogli oddać cześć Krzyżowi papieskiemu i relikwiom św. Jana Pawła II. Około godziny 16:00 nastąpi pożegnanie Krzyża Papieskiego i Relikwii św. Jana Pawła II. Zapraszamy do modlitwy przy Krzyżu Papieskim i relikwiach św. Jana Pawła II.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Wychowania. W naszej modlitwie będziemy prosili Boga o wzrastanie w świętości dla dzieci i młodzieży, a dla wychowawców i rodziców, aby byli dla swoich dzieci przykładem wiary, nadziei i miłości do Boga.
 3. We wtorek, 13 września, o godz. 20:00 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie.
 4. W środę, 14 września, będziemy obchodzili święto Podwyższenia Krzyża Świętego. To także Dzień Modlitwy za Ukrainę. O godz. 17:00 zapraszamy na adorację Krzyża.
 5. W sobotę spotkanie popielgrzymkowe w parafii św. Floriana. Msza św. o godz. 18.00, a po niej spotkanie w ogrodzie na grillu.
 6. Wspólnota Wojowników Maryi Dąbrowa Górnicza-Sosnowiec – przyłącza się do Wielkiej Nowenny w intencji naszej Ojczyzny – wspólnej akcji modlitewnej organizowanej przez wspólnoty katolickie w całej Polsce – „Noc walki o błogosławieństwo dla Polski”. Wydarzenie to będzie miało miejsce po raz kolejny w parafii NMP Fatimskiej w Sosnowcu w nocy z 24 na 25 września Sobota/Niedziela). Rozpoczęcie o godz. 21.00. Więcej informacji na plakacie.
 7. W najbliższą niedzielę, 18 września, przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. W tym dniu złożymy „dar serca” na spłacenie fotowoltaiki.
 8. Wydział Duszpasterstwa Rodzin naszej diecezji zaprasza wszystkich, którym bliskie są wartości rodzinne na Marsz dla Życia i Rodziny. Odbędzie się on pod hasłem „Mama i tata – najlepsi wychowawcy świata!” w niedzielę 18 września. Rozpocznie się on o godz. 15 przed sosnowiecką Katedrą, przejdzie do parafii pw. św. Rafała Kalinowskiego i zakończy się festynem rodzinnym na placu przy kościele. Więcej informacji znajduje się na plakacie w gablotce oraz na ulotkach, które są na stoliku przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do licznego udziału.
 9. W przyszłą niedzielę zapraszamy młodzież klas VI, VII, VIII szkoły podstawowej i młodzież szkół średnich, którzy chcą przygotowywać się do bierzmowania na Mszę o godz. 10:00, a później na spotkanie organizacyjne.
 10. Natomiast na godz. 12:00 zapraszamy zawsze dzieci klas I, II, III, IV oraz pozostałe. Przypominamy, że przygotowanie dzieci do I komunii świętej w naszej Parafii jest przez trzy lata. Obejmujemy nim klasy I, II i III.
 11. W przyszłą niedzielę spotkanie organizacyjne dla dzieci komunijnych i ich rodziców po Mszy o godz. 12:00.
 12. Prosimy Rodziców, aby zadbali o uczęszczanie dzieci na religię poprzez podpisanie stosownego oświadczenia w sekretariacie szkoły.
 13. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do chóru parafialnego. Chór ma próby w każdą środę po wieczornej Mszy w salce katechetycznej.
 14. Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej. Można się też do kancelarii umówić telefonicznie – 519 512 811.
 15. Przypominam, że ze spowiedzi możemy skorzystać 20 minut przed Mszą.
 16. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Życzymy spokojnej niedzieli.