Przejdź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXIII Niedziela Zwykła – 4 września 2022 r.

  1. Serdecznie zapraszamy na peregrynację Krzyża papieskiego i relikwii św. Jana Pawła II, która będzie w naszej Parafii w najbliższą sobotę i niedzielę – 10 i 11 września. Przywitanie będzie w sobotę 10 września o godz. 17:00 na parkingu obok kościoła. Procesyjnie wniesiemy Krzyż papieski do naszego kościoła i Wspólnota Żywego Różańca poprowadzi modlitwę. Uroczysta Msza będzie o godz. 18:00 pod przewodnictwem J. E ks. bp Piotra Skuchy. Po Mszy adoracja prywatna do godz. 20:30, a następnie będzie Droga Światła i zakończenie adoracji. W niedzielę zapraszamy do adoracji od godz. 7:00. Wtedy zaśpiewamy Godzinki o Krzyżu Świętym. Na Mszę o godz. 8:00 zapraszamy szczególnie naszych Seniorów. Na Mszę o godz. 10:00 zapraszamy młodzież na rozpoczęcie roku szkolnego i na pierwsze spotkanie dla bierzmowanych. Na Mszę o godz. 12.00 zapraszamy dzieci na rozpoczęcie roku szkolnego. Po mszy świętej poświęcimy tornistry dla uczniów klas pierwszych. Będzie też pierwsze spotkanie dla dzieci komunijnych z rodzicami. Później będzie czas na adorację prywatną. O godz. 15:00 rozpocznie się Godzina Miłosierdzia w czasie której będziemy mogli oddać cześć Krzyżowi papieskiemu i relikwiom św. Jana Pawła II. Około godziny 16:00 nastąpi pożegnanie Krzyża Papieskiego i Relikwii św. Jana Pawła II. Zapraszamy wszystkich Parafian do modlitwy przy Krzyżu Papieskim i relikwiach św. Jana Pawła II. W modlitwie będzie nam pomagał o. Robert Krawiec, kapucyn.
  2. W kalendarzu liturgicznym w czwartek obchodzimy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu jest diecezjalna pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Sanktuarium Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej – początek o godz. 17:00.
  3. Wydział Duszpasterstwa Rodzin naszej diecezji zaprasza wszystkich, którym bliskie są wartości rodzinne na Marsz dla Życia i Rodziny. Odbędzie się on pod hasłem „Mama i tata – najlepsi wychowawcy świata!” w niedzielę 18 września. Rozpocznie się on o godz. 15 przed sosnowiecką Katedrą, przejdzie do parafii pw. św. Rafała Kalinowskiego i zakończy się festynem rodzinnym na placu przy kościele. Więcej informacji znajduje się na plakacie w gablotce oraz na ulotkach, które są na stoliku przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do licznego udziału.
  4. Prosimy Rodziców, aby zadbali o uczęszczanie dzieci i młodzieży na lekcje religii.
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Od tego numeru gazeta „Niedziela” poszerzona jest o nowe pismo pt. „Bliżej Życia z Wiarą” i kosztować będzie 10 zł.
  6. Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej. Można się też do kancelarii umówić telefonicznie – 519 512 811.
  7. Przypominam, że ze spowiedzi możemy skorzystać 20 minut przed Mszą.
  8. Przypominamy, że przygotowanie dzieci do I komunii świętej w naszej Parafii jest przez trzy lata. Obejmujemy nim klasy I, II i III.
  9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Życzymy spokojnej niedzieli. Szczęść Boże!